Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Zájem o testování v hradeckém kraji v lednu zatím výrazně nižší

29. 12. 2020

page.Name
Do konce letošního roku jsou téměř obsazené kapacity antigenního testování na nákazu covid-19, které v kraji zajišťují nejen krajské nemocnice, ale i další zdravotnická zařízení. Zájem o testování v lednu příštího roku je však výrazně nižší než nyní.

„O antigenní testy je v těchto dnech stále poměrně velký zájem. Zítřek je zcela obsazen. Na Silvestra ale ještě v odpoledních hodinách v náchodské a rychnovské nemocnici zbývají volná místa. O další lednové termíny zatím zájem výrazně klesá,“ potvrdila Martina Svatoňová z kanceláře hejtmana.

Například v pondělí bylo v nemocnicích kraje vyšetřeno antigenními testy téměř 700 lidí, bezmála 18 procent z nich bylo pozitivních. Antigenní testování veřejnosti je dobrovolné a zdarma. V kraji zajišťují testování krajské nemocnice, Fakultní nemocnice Hradec Králové, soukromá nemocnice ve Vrchlabí i některé soukromé ordinace. S antigenním testováním veřejnosti pomáhají také hasiči. Nemocnice v kraji mají denní kapacitu zhruba 1600 odběrů.

Epidemická situace v kraji se zhoršuje. K dnešnímu dopoledni zaznamenali výrazný nárůst počtu potvrzených případů covidu-19, a to o 973 na 38 281. Je to nejvyšší denní přírůstek za poslední týdny. Mezi pondělním a dnešním dopolednem výrazně vzrostl také počet aktuálně nemocných, o 554 na 5118, což představuje 0,9 procenta z celkového počtu obyvatel kraje.

ČTK
Ilustrační foto