Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Přibylo další 486 případů nákazy covid-19, sedm lidí zemřelo

15. 10. 2020

page.Name
Přestože je Královéhradecký kraj třetím nejméně zasaženým regionem v zemi nákazou covid-19 k dnešku zde za čtyřiadvacet hodin 486 potvrzených případů na 5327. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel je to zhruba 966 případů nákazy. Od dopoledne do dnešní deváté hodiny ranní vzrostl počet případů úmrtí lidí s nákazou o sedm na 33, vyléčených pacientů pak o 278 na 2337.

Podle Krajské hygienické stanice (KHS) v Hradci Králové, která do středy při evidenci případů používalo jinou metodiku než ministerstvo, bylo k dnešní deváté hodině v kraji rovných 5000 potvrzených nákaz. Z pohledu krajských hygieniků dnes nešlo porovnat aktuální počty zjištěných nákaz a aktivních případů s těmi, které hradecká KHS zveřejnila ve středu.

K dnešku totiž změnili způsob publikování statistických dat. Počty lidí s prokázaným onemocněním hygienici do včerejška sestavovali na základě trasování, ode dneška publikují data na základě pozitivně testovaných osob z laboratoří. „Při množstvích nově pozitivních, což je aktuálně v našem kraji 400 až 500 denně, jsme museli změnit i způsob publikování statistických dat,“ prozradila Veronika Krejčí, mluvčí hradecké KHS.

Podle ní nadále platí, že nárůst případů v Královéhradeckém kraji je plošný, žádná velká ohniska, ze kterých by se onemocnění šířilo aktuálně v regionu nejsou. „Probíhá komunitní přenos, kdy je možné se nakazit již v podstatě kdekoliv,“ sdělila. Aktuálně nemocných bylo dnes dopoledne nejvíce v okresech Hradec Králové a Náchod, a to 857 a 815. V ostatních třech okresech, na Trutnovsku, Rychnovsku a Jičínsku, bylo aktivních případů 450, 319 a 857.

ku dr
ČTK
Ilustrační foto