Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Školy kvůli koronaviru dostanou více než 157 tisíc respirátorů

7. 10. 2020

page.Name
Do jednotlivých regionů Královéhradeckého kraje byly dnes hasiči rozvezeny respirátory, které uvolnila vláda na ochranu učitelů a dalších profesí ve školách proti koronaviru. „Celkem jde pro kraj 157 200 respirátorů,“ řekla dnes mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasiči respirátory dopravili do 15 obcí s rozšířenou působností, které je budou dál distribuovat do škol. „Včera jsme respirátory převezli ze skladu v Opočínku na Pardubicku do našeho centrálního překladiště v Hradci Králové. Náklad jsme rozdělili pro jednotlivé obce. Distribuce začala už včera a skončila dnes dopoledne,“ prozradila Götzová.

Obce s rozšířenou působností jsou v hradeckém kraji Broumov, Jaroměř, Nové Město nad Metují, Náchod, Dvůr Králové nad Labem, Trutnov, Vrchlabí, Hořice, Jičín, Nová Paka, Dobruška, Kostelec nad Orlicí, Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové, Nový Bydžov. Nejvíce respirátorů putovalo do Hradce Králové, Trutnova, Náchoda a Jičína, a to 44 970, 18 810, 15 330 a 11 290 kusů. Pro pedagogické i nepedagogické pracovníky škol vláda uvolnila 2,9 milionu respirátorů FFP2 jako ochranu proti koronaviru.

ku dr
ČTK
Ilustrační foto: sparkys.cz