Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Školy zůstanou otevřené, kvůli covidu se ale nebude zpívat

2. 10. 2020

page.Name
V žádném z pěti okresů Královéhradecký kraj od pondělí 5. října neuzavře školy. Až na výjimky nebudou ale možné sportovní aktivity a výuka zpěvu. ČTK to včera řekla mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí. O konkrétních opatřeních, která mají platit 14 dnů, včera rozhodovali s ohledem na epidemickou situaci krajští hygienici. Důvodem opatření je šířící se koronavirus.

„Od pondělí po dobu 14 dnů bude ve všech typech škol, s výjimkou škol mateřských, a ve školských zařízeních, jakou jsou například Domy dětí a mládeže či školní družiny, zakázána výuka zpěvu. Pokud jde o sportovní činnosti, bude zakázána jejich výuka ve všech typech škol, s výjimkou škol mateřských a prvního stupně základních škol,“ prozradila mluvčí hygieny.

Opatření vyhlášená hygieniky by měla skončit 18. října těsně před půlnocí. Královéhradecký kraj i přes rostoucí počet nákaz stále patří k méně zasaženým regionům v České republice. „U většiny případů se dá i nadále zjistit zdroj nákazy,“ řekla Krejčí. V zemi již řada opatření platí, například povinnost nošení roušek v uzavřených prostorech. Pro zmírnění šíření koronaviru a zabezpečení fungování zdravotnického systému vláda ve středu schválila zavedení měsíčního nouzového stavu, který bude platit od pondělí.

ku dr
ČTK
Ilustrační foto