Úterý

6. června 2023

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

V Královéhradeckém kraji přibylo 13 případů covid, jeden člověk zemřel

23. 8. 2020

page.Name
Třináct případů onemocnění Covid-19 na celkových 463 přibylo od pátku do včerejšího odpoledne v Královéhradeckém kraji. Jeden nakažený bohužel zemřel, v kraji tak s nemocí covid dosud zemřelo pět lidí. Počet aktivních případů nemoci v kraji od pátku vzrostl o čtyři na 124. Počet uzdravených stoupl o osm na 334.

Nejvíce nemocných bylo včera odpoledne v okrese Hradec Králové, a to 52. Na Rychnovsku a Náchodsku bylo nemocných shodně po 27. V okrese Jičín bylo 12 nemocných a na Trutnovsku šest. Podle ministerstva zdravotnictví, které při evidenci případů používá jinou metodiku než krajští hygienici, bylo od začátku pandemie v Královéhradeckém kraji do včerejších 18 hodin zjištěno 494 potvrzených případů Covidu-19. Proti údaji z půlnoci ze čtvrtka na pátek to bylo o 16 případů více.

V kraji bylo podle ministerstva dosud zjištěno 89,55 případu nákazy v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. V Královéhradeckém kraji se v poslední době potvrdila nákaza koronavirem v několika firmách a institucích včetně dvou domovů důchodců. Dosud se ale neprokázalo  komunitní šíření nákazy, pokaždé šlo o jednotlivce, kontakty se podařilo vytrasovat.

Podle tak zvaného semaforu aktualizovaného jednou týdně k pondělku, tedy mapy okresů hodnocených podle epidemiologické situace, bylo všech pět okresů Královéhradeckého kraje v bílé kategorii, tedy bez rizika.

ry mal
ČTK
Ilustrační foto