Čtvrtek

28. září 2023

Nyní

15°

Zítra

12°

Svátek má

Zhoršená kvalita vody, po koupání ve Stříbrňáku se doporučuje sprcha

27. 8. 2020

page.Name
Rozbory vody odebrané v minulých dnech v Královéhradeckém kraji prokázaly zhoršenou kvalitu vody v koupališti Stříbrný rybník v Hradci Králové. Lidé by se tam po koupání měli osprchovat čistou vodou.

Mírně zhoršená kvalita vody je v koupališti Vejsplachy u Vrchlabí. Vyplývá to z informací uveřejněných dnes na webu Krajské hygienické stanice v Hradci Králové. Voda vhodná ke koupání je podle rozborů na Tyršově koupališti ve Dvoře Králové a na koupališti v Mladých Bukách - Sejfech.

„Máme k dispozici i výsledky rozborů vzorků vody odebraných 18. srpna z koupališť Třebnouševes a Sobotka, na jejichž základě byla kvalita vody hodnocena jako vhodná ke koupání,“ uvedli hygienici. Na sezonních umělých koupalištích v Královéhradeckém kraji voda ke koupání podle nich vyhovuje.

Podle hygieniků nelze u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí. Hygienici sledují kvalitu vody jen na vodních plochách uvedených na jejich webových stránkách. Na ostatních není kvalita vody monitorována, a koupání je tam na vlastní nebezpečí.

ry dr
ČTK
Ilustrační foto
: kempstribrnyrybnik.cz