Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Smutný rekord. Přibylo dalších 113 případů covidu, nejvíce od jara

23. 9. 2020

page.Name
Nejvyšší mezidenní přírůstek od začátku pandemie na jaře! V Královéhradeckém kraji za posledních čtyřiadvacet hodin přibylo 113 potvrzených nákaz covidem-19 na celkových 1471. Od úterního dopoledne vzrostl také počet vyléčených o 81 na 724, i aktivních případů, a to o 33 na 737. Počet úmrtí v souvislosti s covidem-19 se již několik dní drží na deseti.

Hygienici tentokrát zaznamenali nejvyšší nárůst potvrzených případů v okrese Hradec Králové, a to o 45 na 475. Na Hradecku za posledních 24 hodin stoupl i počet aktuálně nemocných o 23 na 203, jde tak nyní o nejzasaženější okres, který předstihl okres Trutnov. Na Trutnovsku aktivních případů od úterního dopoledne ubylo o 19 na aktuálně 198 nemocných.

V kraji mírně přibývá hospitalizovaných s covidem-19. Ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové se k dnešnímu ránu léčilo s nákazou 19 pacientů, z nich 17 na infekční klinice a dva na oddělení KARIM, oba pacienti byli napojeni na plicní ventilaci. V krajských nemocnicích, kde se léčí pacienti s lehčím průběhem, bylo dopoledne v péči lékařů deset pacientů, z nich po dvou v nemocnicích Jičín a Trutnov a šest v Oblastní nemocnici Náchod.

„I když to způsobilo v nemocnicích mírné komplikace, jejich provozu se to nedotýká, nerušíme plánovanou operativu,“ řekl dopoledne náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar. V pondělí 21. září odpoledne se v nemocnicích v Královéhradeckém kraji léčilo 25 pacientů s covidem-19, v hradecké FN 20 a v krajských pět.

Podle zástupců nemocnic v kraji je počet lůžek zatím dostačující. FN má nyní pro covid-19 pozitivní pacienty vyhrazeno 25 lůžek na Klinice infekčních nemocí a šest lůžek na oddělení KARIM. V případě potřeby je nemocnice v souladu s pandemickým plánem připravena uvolnit pro covid pozitivní pacienty další desítky lůžek. Kraj ve svých nemocnicích vyčlenil k hospitalizaci covid pozitivních pacientů celkem 20 lůžek.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto