Sobota

30. září 2023

Nyní

13°

Zítra

14°

Svátek má

V hradeckém kraji za čtyřiadvacet hodin přibylo 51 případů covidu-19

21. 9. 2020

page.Name
Koronavirus úřaduje a každý den v Královéhradeckém kraji přibývá nakažených. Za posledních 24 hodin se zvýšil počet aktivních případů o 51 na 623. Nejvíce aktuálně nemocných bylo dnes dopoledne v okresech Trutnov – 205 a Hradec Králové – 164. Od začátku pandemie v kraji bylo zjištěno 1251 případů koronaviru.

Rekordní denní nárůst potvrzených případů v kraji hygienici zaznamenali v pátek 18. září, kdy od čtvrtečního dopoledne za 24 hodin přibylo 79 nákaz. Nejvyšší nárůst aktivních případů za posledních 24 hodin byl na Trutnovsku, a to o 169 na 205, a na Náchodsku o 15 na 113. V okresech Jičín a Hradec Králové od nedělního dopoledne přibylo shodně devět nemocných na celkových 96 a 164. Na Rychnovsku bylo k dnešnímu dopoledni 45 aktivních případů, o dva více než v neděli dopoledne, vyplynulo z dnešního hlášení hradecké KHS.

V Královéhradeckém kraji jsou dvě ohniska nákazy, a to v domovech seniorů v Úpici na Trutnovsku a v Polici nad Metují na Náchodsku. V nemocnicích v Královéhradeckém kraji dnes odpoledne bylo 25 pacientů s covidem-19. Ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové se léčilo 20 pacientů. „V tuto chvíli je 17 z nich na infekci a tři na oddělení KARIM na přístrojích,“ řekl uvedl dnes v 16.30 jodin náměstek ředitele hradecké FN Zdeněk Tušl.

V krajských nemocnicích bylo odpoledne v péči lékařů pět pacientů s covidem. V těchto zdravotnických zařízeních vyčlenili k hospitalizaci covid pozitivních pacientů celkem 20 lůžek, z toho sedm je v Oblastní nemocnici Náchod, pět v trutnovské nemocnici, dvě ve Dvoře Králové nad Labem a šest v Jičíně.

Na infekčním oddělení má hradecká FN vyčleněno pro covidové pacienty 20 lůžek, v případě potřeby je připravena postupně připravit další lůžka na jiných odděleních. FN byla donedávna jedinou nemocnicí v kraji, která pacienty s covidem léčila. V posledních dnech se do léčby covidových pacientů zapojily také nemocnice Královéhradeckého kraje.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto