Pátek

2. června 2023

Nyní

18°

Zítra

13°

Svátek má

V kraji přibylo 18 případů nákazy covid-19, jeden člověk zemřel

5. 9. 2020

page.Name
Po jarních měsících se začíná opět šířit nákaza covid-19, a to i v Královéhradeckém kraji. Od pátečního do dnešního rána přibylo 18 případů onemocnění na celkových 623 zjištěných nákaz. Jeden nakažený člověk zemřel, a v kraji tak s nemocí koronavirus dosud zemřelo šest lidí.

Počet aktivních případů nemoci od pátku vzrostl o tři na 173. Počet uzdravených stoupl o 14 na 444. Vyplynulo to ze zveřejněných dat Krajské hygienické stanice v Hradci Králové. Nejvíce nemocných – 63 – bylo dnes ráno v okrese Hradec Králové, což bylo stejně jako v pátek.  Na Náchodsku bylo 52 nemocných, tedy o dva více, na Trutnovsku 23, což je o pět více. V okrese Jičín hygienici evidovali pokles počtu nemocných o tři na 21, na Rychnovsku o jednoho na 14.

Podle ministerstva zdravotnictví, které při evidenci případů používá jinou metodiku než krajští hygienici, bylo od začátku pandemie v Královéhradeckém kraji do dnešní jedné hodiny ranní zjištěno 695 potvrzených případů covidu-19. To je o 41 případů více než ve stejnou dobu v pátek.

V kraji bylo podle ministerstva dosud zjištěno 125,99 případu nákazy v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Byl to nejnižší počet v celé České republice. Podle hygieniků tak zvané komunitní šíření v kraji dosud prokázáno nebylo, většinou jde o nákazy v menších skupinách. Průběh onemocnění u drtivé většiny pacientů není vážný.

ry snm
ČTK
Ilustrační foto