Středa

29. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Omezení: Policie při kontrolách odhalila tři opilé řidiče a stejný počet cizinců

2. 3. 2021

page.Name
Vzhledem k vládním opatřením o omezení pohybu, které vešlo v platnost včera, vyrazili na silnici Královéhradeckého kraje policisté, aby zjistili, jak jsou dodržovány. Do dnešního rána zamezili jízdě mezi okresy řidičům 65 aut a dvěma cyklistům.

„Provoz na silnicích v kraji byl v pondělí citelně slabší než jindy. Při kontrolách se policistům podařilo včera odhalit tři řidiče pod vlivem alkoholu. Také jsme zajistili tři cizince, kteří pobývali na našem území v rozporu s platnou legislativou. Případem se zabývá odbor cizinecké policie,“ řekla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Dodržování omezení pohybu v regionu kontroluje několik stovek policistů. Dnes se k nim do smíšených hlídek připojilo 20 příslušníků Celní správy ČR a více než 100 vojáků. Zatím bylo provedeno téměř 600 kontrol dodržování dalších vládních nařízení. Šlo zejména o kontrolu používání roušek a respirátorů a o kontroly uzavřených provozoven a obchodů.

 „Evidovali jsme celkem 34 přestupků, z nichž jsme 20 vyřešili domluvou, 11 blokově v příkazním řízení a tři jsme oznámili místně a věcně příslušnému orgánu k dořešení,“ uvedla mluvčí. Policisté doporučují lidem mít pro silniční kontrolu připravené potřebné doklady, aby odbavení bylo rychlejší a zdržení co nejmenší.

V případě potřeby rozdávají řidičům aut i cestujícím formuláře, které by měli mít při překročení hranic okresu. Policie již má s kontrolou pohybu lidí zkušenosti z uzávěry okresu Trutnov, která trvala od 12. do 28. února. „Za sledované období byl odepřen vjezd nebo výjezd více než 5400 vozidlům v obou směrech,“ prozradila Vlčková.

ČTK
Ilustrační foto