Neděle

29. ledna 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Pandemie omezila provoz vlaků a autobusů, redukce se dotkla i víkendů

8. 3. 2021

page.Name
Kvůli vládním protiepidemickým opatřením Královéhradecký kraj od dnešního dne dočasně omezil provoz vlaků a autobusů. Ty ve všední dny jezdí v režimu letních prázdnin. Redukce, k níž bylo přistoupení především kvůli úplnému uzavření škol, které nastalo od pondělí 1. března, se dotkla i víkendových spojů.

Víkendové omezení se týká především spojů turistického charakteru, které lidé za současných pravidel nemohou využívat. „Budeme reagovat na další vývoj situace a jsme připraveni pružně upravit rozsah poskytovaných služeb,“ ubezpečil krajský radní Václav Řehoř. Aktuální informace najdou cestující na webech www.dopravakhk.cz a www.idos.cz.

V zemi od pondělí 1. března nesmí cestovat mezi okresy, pouze s výjimkou cest do zaměstnání, na úřad nebo k lékaři. Volný čas mohou lidé trávit pouze na území obce či města. Od včerejška začali autobusovou dopravu v kraji zajišťovat noví dopravci, kteří vzešli z tendru trvajícího od října roku 2018 do loňského ledna. Hodnota tendru byla 7,7 miliardy korun a šlo tak o největší zakázku v historii kraje. V osmi oblastech si zajištění dopravy na deset let rozdělilo pět dopravců.

ČTK
Ilustrační foto