Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Policisté při kontrolách zastavili a vrátili zpět stovky řidičů

8. 3. 2021

page.Name
Vládní nařízení o dodržování omezení pohybu mezi okresy nerespektuje řada řidičů motorových vozidel. Prokázaly to kontroly na silnicích Královéhradeckého kraje, kde policie během prvního týdne platnosti opatření zabránila v jízdě mezi okresy řidičům 657 aut. Policie v regionu udělala více než 32 600 kontrol, při nichž zjistila 1128 porušení vládních nařízení.

Z více než 1100 zjištěných přestupků policisté 899 vyřešili domluvou. Pokutu udělili ve 189 případech a 40 případů porušení nařízení oznámili příslušnému správnímu orgánu. Kromě dodržování protiepidemických opatření se strážci zákona o uplynulém víkendu zaměřili i na dodržování pravidel provozu na silnicích.

„I když byl na silnicích kraje citelně nižší provoz, přistihli několik osob bez platného řidičského oprávnění, osoby pod vlivem omamných látek i řidiče, kteří své okolí ohrožovali nepřiměřeně rychlou jízdou,“ uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová. Dodržování omezení pohybu v kraji od 1. března kontroluje několik stovek policistů. Při kontrolách jim pomáhá 20 příslušníků Celní správy ČR a více než 100 vojáků.

Hlídky namátkově kontrolují vozidla a pohyb lidí nejen na hranicích okresů, ale po celém území kraje. O uplynulém víkendu policisté zesílili kontroly cestování do Krkonoš a Orlických hor. V celé zemi od pondělí 1. března lidé nesmí cestovat mezi okresy, s výjimkou cest do zaměstnání, na úřad nebo k lékaři. Volný čas mohou lidé trávit pouze na území obce či města. Omezení mají platit do 21. března.

ČTK
Ilustrační foto