Neděle

5. února 2023

Nyní

-5°

Zítra

-7°

Svátek má

Zemřel Pavel Hečko, krajský zastupitel a starosta Meziměstí na Broumovsku

24. 3. 2021

page.Name
Smutná zpráva přišla z Broumovska. Dnes v noci po těžké nemoci zemřel Pavel Hečko, krajský zastupitel, bývalý radní kraje a starosta Meziměstí. Bylo mu 54 let. Hečko přes dvě desetiletí působil v samosprávě Meziměstí, kde od roku 2003 pracoval jako místostarosta a od roku 2018 jako starosta.

V letech 2016 až 2020 byl členem rady Královéhradeckého kraje, kde měl na starost gesci regionálního rozvoje, cestovního ruch, evropských grantů a dotací. Kraj v souvislosti s jeho úmrtím vyjadřuje upřímnou soustrast rodině i všem pozůstalým a děkuje Pavlu Hečkovi za jeho dlouholetou práci pro občany kraje i za svědomitou práci krajského zastupitele.

„Jménem rady Královéhradeckého kraje chci vyjádřit soustrast rodině a blízkým Pavla Hečka, kterého jsem měl možnost během posledních čtyř let poznat jako velmi pracovitého člověka, který žil regionem a významnou měrou se podílel na rozvoji kraje,“ řekl hejtman Martin Červíček.

Podle něj Hečko vždy prosazoval zájmy místních samospráv a jejich představitelů, kterým dobře rozuměl i díky tomu, že sám působil jako starosta. „Pro mě osobně odchod Pavla Hečka znamená ztrátu člověka, který bude obrovsky chybět nejen ve veřejném životě, ale především všem, kteří ho znali,“ dodal hejtman.

(hyš-dl)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Krajský úřad KHK