Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Chystá se strategie pro masivní očkování, nemocnice mají posílit očkovací centra

13. 1. 2021

page.Name
Od druhého čtvrtletí letošního roku by mělo začít masivní očkování proti nákaze covid-19, na které se nyní připravuje Královéhradecký kraj. Nemocnice, v nichž se již očkuje, mají posílit očkovací centra a další by měla vzniknout v krajských zdravotnických zařízeních.

Podle hejtmana Martina Červíčka jsou kapacity pro podání 60 tisíc očkovacích dávek, jež do regionu dorazí v prvním čtvrtletí, zajištěné. Komplikace prý mohou nastat se sháněním zdravotnické veřejnosti, která by s očkováním od druhého čtvrtletí pomohla. „Na přelomu března a dubna máme avizováno, že místo desetitisícových závozů měsíčně bude mít náš kraj zhruba 100 tisíc dávek vakcín měsíčně a možná i více. Informace se postupně mění,“ řekl hejtman.

V kraji se očkuje na sedmi místech v pěti krajských nemocnicích, dále ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové a v soukromé vrchlabské nemocnici. Postupně se přidávají mobilní týmy nemocnic i armádních zdravotníků. Kraj se ve spolupráci s hradeckou FN připravuje na navýšení očkovacích kapacit. Mimo nemocnice by mělo vzniknout dalších pět očkovacích center, po jednom v každém okresním městě, tedy v Hradci Králové, Trutnově, Náchodě, Rychnově nad Kněžnou a Jičíně.

„Možná k tomu ještě přidáme detašovaná pracoviště ve zdravotnických zařízeních našich nemocnic, například v Broumově nebo v Novém Bydžově. O tom ale ještě jednáme,“ prozradil  Červíček, který by ocenil, kdyby do konce února a na začátku března bylo definitivně jasno, jak očkování v těchto statisícových dávkách bude v kraji probíhat.

ČTK
Ilustrační foto