Pátek

29. září 2023

Nyní

14°

Zítra

16°

Svátek má

Chystá se strategie pro masivní očkování, nemocnice mají posílit očkovací centra

13. 1. 2021

page.Name
Od druhého čtvrtletí letošního roku by mělo začít masivní očkování proti nákaze covid-19, na které se nyní připravuje Královéhradecký kraj. Nemocnice, v nichž se již očkuje, mají posílit očkovací centra a další by měla vzniknout v krajských zdravotnických zařízeních.

Podle hejtmana Martina Červíčka jsou kapacity pro podání 60 tisíc očkovacích dávek, jež do regionu dorazí v prvním čtvrtletí, zajištěné. Komplikace prý mohou nastat se sháněním zdravotnické veřejnosti, která by s očkováním od druhého čtvrtletí pomohla. „Na přelomu března a dubna máme avizováno, že místo desetitisícových závozů měsíčně bude mít náš kraj zhruba 100 tisíc dávek vakcín měsíčně a možná i více. Informace se postupně mění,“ řekl hejtman.

V kraji se očkuje na sedmi místech v pěti krajských nemocnicích, dále ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové a v soukromé vrchlabské nemocnici. Postupně se přidávají mobilní týmy nemocnic i armádních zdravotníků. Kraj se ve spolupráci s hradeckou FN připravuje na navýšení očkovacích kapacit. Mimo nemocnice by mělo vzniknout dalších pět očkovacích center, po jednom v každém okresním městě, tedy v Hradci Králové, Trutnově, Náchodě, Rychnově nad Kněžnou a Jičíně.

„Možná k tomu ještě přidáme detašovaná pracoviště ve zdravotnických zařízeních našich nemocnic, například v Broumově nebo v Novém Bydžově. O tom ale ještě jednáme,“ prozradil  Červíček, který by ocenil, kdyby do konce února a na začátku března bylo definitivně jasno, jak očkování v těchto statisícových dávkách bude v kraji probíhat.

ČTK
Ilustrační foto