Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Krajská infolinka pomůže informovat o očkování proti covidu-19

14. 1. 2021

page.Name
Vlastní informační linku pro pomoc s očkováním proti covid-19 zítra spustí Královéhradecký kraj. Linka, která bude v provozu ve všední dny od 9 do 15 hodin, nenahrazuje celostátní koronavirovou linku 1221, ale slouží jako další informační alternativa pro obyvatele regionu. Lidé se na ni dovolají na telefonním čísle 495 817 110.

„V pátek začne registrace obyvatel starších 80 let do očkovacího systému. Lidé, kteří nemají přístup k internetu nebo jim s registrací nemohou pomoci blízcí a nedovolají se na centrální informační koronavirovou linku, mohou využít krajskou informační linku, kde získají ty nejdůležitější informace, a třeba i pomoc s registrací,“ informoval hejtman Martin Červíček.

Po registraci v centrálním registračním systému na očkování si lidé starší 80 let podle dalších pokynů zarezervují termín a potom se budou moci nechat očkovat na jednom ze sedmi současných očkovacích míst regionu v nemocnicích v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově, Jičíně, Dvoře Králové nad Labem, Rychnově nad Kněžnou a ve Vrchlabí.

Kromě stránek ministerstva zdravotnictví lidé najdou informace o očkování také na krajském webu na adrese koronavirus.kr-kralovehradecky.cz. Mimo to mohou primárně získat informace či pomoc s registrací na centrální informační lince ke koronaviru 1221.

(hyš-dl)
hynek@salonkyhk.cz