Pondělí

27. května 2024

Nyní

22°

Zítra

17°

Svátek má

Lidé v hradeckém kraji mají při registraci na očkování problémy

15. 1. 2021

page.Name
Na infolinku k očkování proti covidu-19 Královéhradeckého kraje se za první půlhodinu obrátily desítky zájemců o pomoc s registrací na očkování proti koronaviru. „Nejčastěji chtějí radu, jak při registraci postupovat,“ řekl mluvčí kraje Dan Lechmann.

Krajská infolinka 495 817 110 je v provozu ve všední dny od 9 do 15 hodin a není určená pro registraci. Zároveň nenahrazuje celostátní koronavirovou linku 1221, slouží jako další informační alternativa pro obyvatele regionu. Ministerstvo zdravotnictví spustilo centrální registrační systém očkování pro lidi starší 80 let dnes v osm hodin.

„Lidé, kteří se na infolinku dovolali, chtěli nejčastěji navádět, chtěli radu, jak při registraci postupovat. Například řešili to, že jim přišel PIN, ale registračním systémem se nedostanou dál,“ prozradil k poblémům Lechmann. Hejtmanství kvůli enormnímu zájmu krajskou infolinku posílí. „Navýšíme počty operátorů. Chceme znovu zdůraznit, že linka neslouží k samotné registraci, ale k pomoci a k radě,“ upozornil mluvčí.

Registrovat k očkování se mohou lidé starší 80 let přes web ministerstva zdravotnictví, Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) nebo telefonní linku 1221. Kromě ministerských stránek lidé najdou informace o očkování také na krajském webu. Po registraci si lidé podle dalších pokynů zarezervují termín.

Poté se budou moci nechat očkovat na jednom ze sedmi očkovacích míst v kraji, a to v krajských nemocnicích v Náchodě, Trutnově, Jičíně, Dvoře Králové nad Labem a Rychnově nad Kněžnou, ve Fakultní nemocnici Hradec Králové a také soukromé ve Vrchlabí.

Za první hodinu se v ČR registrovalo k očkování proti covidu-19 podle informací na twitteru Chytré karantény přes 44 tisíc lidí. Termín očkování si zarezervovalo 2000 z nich. Chytrá karanténa uvádí, že další termíny budou nabídnuty poté, co do Česka dorazí další dodávky vakcín.

ČTK
Ilustrační foto