Neděle

16. června 2024

Nyní

20°

Zítra

23°

Svátek má

Očkování se rozjíždí, do kraje přišla další várka vakcíny, 3400 očkovacích dávek

6. 1. 2021

page.Name
V souvislosti s očkováním proti nákaze covid-19 do Královéhradeckého kraje přišla další várka očkovací vakcíny v počtu 3400 dávek. Od soboty už proti covidu očkuje Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové, v pátek 8. ledna by se měly přidat krajské nemocnice a v pondělí 11. ledna také soukromá nemocnice ve Vrchlabí.

Už minulý týden hradecká FN obdržela 975 dávek. „S fakultní nemocnicí jsme se domluvili, že zhruba polovina půjde do krajských nemocnic, které v pátek začnou očkovat prioritně zdravotnický personál. V pondělí pak začne očkování rizikových skupin pacientů naplno tak, jak to dovolí množství vakcíny,“ řekl dnes hejtman hradeckého kraje Martin Červíček.

Část dnes dodané várky by měla jít i do vrchlabské nemocnice, kde by se mohlo začít očkovat v pondělí 11. ledna. V kraji by v prvním čtvrtletí postupně měli dostat očkování primárně zdravotníci, rizikoví pacienti, pracovníci a klienti sociálních služeb. „V prvním čtvrtletí také počítáme s postupným očkováním osob starších 80 let podle rezervačního systému, který bude spuštěn. Očkování veřejnosti bude následovat v dalších měsících,“ uvedl hejtman.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto