Neděle

2. října 2022

Nyní

16°

Zítra

14°

Svátek má

Situace v domovech důchodců je nadále vážná, 15 zařízení zasáhl koronavirus

28. 1. 2021

page.Name
Situace v zařízeních pobytových služeb sociální péče v Královéhradeckém kraji, tedy nejen těch zřizovaných krajem, je nadále vážná. Na začátku týdne bylo koronavirem zasažených 15 těchto zařízení, zhruba 27 procent z celkového počtu. Nakažených klientů bylo 7,5 procenta a pracovníků nemocných nebo v karanténě bylo devět procent.

„Situace v těchto zařízeních v Královéhradeckém kraji se v posledních dnech nemění, je nadále vážná. Zatím nevidíme významnější ústup covidového onemocnění,“ potvrdila dnes Martina Svatoňová z kanceláře hejtmana. V současnosti jsou nejvíce zasažena zařízení Domov pro seniory Trutnov, Domov Na Stříbrném Vrchu v Rokytnici v Orlických horách na Rychnovsku, Domov pro seniory Vrchlabí na Trutnovsku a Domovy Na Třešňovce v České Skalici na Náchodsku.

„Aktuálně sledujeme vzestup nákazy v Domově V Podzámčí v Chlumci nad Cidlinou, Ústavu sociálních služeb Milíčeves a v Domově pro seniory Obora v Chomuticích,“ řekla Svatoňová. Zařízení sociálních pobytových služeb v kraji řeší problém s výpadky personálu vlastními silami, některé také výpomocí odborného personálu Krajského pohotovostního mobilního týmu.

V Královéhradeckém kraji epidemie koronaviru v posledních dnech opět nabírá na síle, nejrychleji se nákaza šíří v okrese Trutnov a Náchod. V těchto pohraničních okresech je také enormní tlak na covidová lůžka v nemocnicích. Na Trutnovsku za posledních sedm dní přibylo v přepočtu na 100 tisíc obyvatel 1025 případů nákazy, o den dříve činil sedmidenní nárůst zhruba 955 případů.

ČTK
Ilustrační foto: domovynatresnovce.cz