Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-4°

Svátek má

V domovech důchodců mírně stoupají počty nemocných, covid má 193 klientů

7. 1. 2021

page.Name
V domovech důchodců v Královéhradeckém kraji mírně přibývá nakažených klientů a prohlubuje se výpadek personálu. V žádném zařízení ale není taková situace, že by byl ohrožen provoz a péče o klienty. Epidemická situace v kraji se rychle zhoršuje, přibývá nakažených, hospitalizovaných pacientů s covidem-19 i úmrtí.

„Situace v sociálních zařízeních není až tak kritická jako v nemocnicích. Zařízení si vypomáhají mezi sebou a krajský mobilní pohotovostní tým velmi dobře funguje,“ řekla dnes náměstkyně hejtmana pro sociální věci Martina Berdychová. Výpadek personálu zajišťují v regionu kromě pohotovostního týmu kraje také dobrovolníci.

V kraji mělo dnes dopoledne koronavirus 193 z celkového počtu 3250 klientů, tedy šest procent, přičemž v pondělí tvořili nemocní klienti 4,5 procenta. Aktuálně jsou nakažení klienti v deseti z pěti desítek domovů důchodců. Pracovníků nemocných nebo v karanténě bylo dnes 165 z celkového počtu 2465, tedy 6,7 procenta, v pondělí jich bylo 5,6 procenta z celkového počtu zaměstnanců.

ČTK
Ilustrační foto