Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Epidemie covidu je v kraji na vzestupu, ruší se předvánoční a jiné veřejné akce

23. 11. 2021

page.Name
Epidemie koronaviru v Královéhradeckém kraji sílí, což má neblahý vliv na rozmanité veřejné akce s větším počtem lidí. Mnohé radnice a instituce v regionu už kvůli tomu přistoupily k jejich rušení, a to zejména předvánočních a jiných tradičních prosincových událostí, různých přednášek a seminářů pro veřejnost či veřejných akcí na hradecké univerzitě.

Dopravní podnik města Hradce Králové oznámil například zrušení tradiční a hojně navštěvované akce Mikulášský trolejbus, při níž 5. prosince městem projíždí trolejbus s Mikulášem, čerty a anděly. Akce, která má za sebou 29 ročníků, se kvůli epidemii nekonala ani loni. „Pro letošní 30. výročí této poměrně ojedinělé akce v republice jsme předpokládali širší koncept a rozsah,“ uvedli pořadatelé z dopravního podniku.

Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové zrušila Diskusní fórum ČNB, na kterém měli v úterý 23. listopadu vystoupit guvernér České národní banky Jiří Rusnok a člen bankovní rady ČNB Oldřich Dědek. „Vzhledem k nepříznivé epidemické situaci se ČNB a fakulta informatiky rozhodly fórum neuskutečnit a odložit jeho konání na příznivější časy. Věříme, že na jaro 2022. Vývoj epidemie je turbulentní a pevné zdraví všech je pro nás prioritou,“ sdělili pořadatelé.

Radnice třicetitisícového Trutnova kvůli nepříznivému vývoji epidemie zrušila nedělní rozsvícení vánočního stromu a také tradiční silvestrovský ohňostroj. „Vánoční trhy na Krakonošově náměstí by se zatím uskutečnit měly, a to v termínu od 13. do 22. prosince. Budou však bez doprovodného kulturního programu,“ řekla mluvčí radnice Michaela Dědková.

Stejně tak radnice Dvora Králové nad Labem zrušila na pátek plánované slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka. „Z naplánovaného programu se bude konat pouze vánoční trh bez kulturního doprovodného programu,“ potvrdila mluvčí města Miroslava Kameníková.

Hejtmanství kvůli růstu epidemie zrušilo semináře k dotačnímu programu na výměnu starých kotlů na uhlí. Semináře se měly konat ve všech okresních městech kraje. Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové přesunula přednášku o architektu Janu Kotěrovi na Facebook. Původně se měla konat ve čtvrtek v konferenčním sále knihovny.

Za posledních sedm dní v Královéhradeckém kraji přibylo v přepočtu na 100 tisíc obyvatel zhruba 691 nakažených, před týdnem v pondělí bylo incidenční číslo na hodnotě 443. Nákaza se v kraji nejvíce šíří v okrese Hradec Králové, kde za posledních sedm dní přibylo na 100 tisíc obyvatel 1002 nákaz. Naopak v okrese Náchod bylo zjištěno za posledních sedm dní 345 nakažených.

ČTK
Ilustrační foto