Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

O nasazení hasičů rozhodne hejtman v případě, že nepostačí armáda

7. 12. 2021

page.Name
Královéhradecký kraj zjišťuje zájem o výpomoc dobrovolných hasičů v nemocnicích a zařízeních pobytových služeb sociální péče. Vzhledem k tomu, že nejde o zdravotníky, mohli by například vypomáhat při neodborné práci ve zdravotnictví nebo v sociálních službách. Zástupci nemocnic v kraji konkrétní představu o výpomoci hasičů nesdělili.

„O nasazení hasičů rozhodne hejtman Martin Červíček až v případě, že požadavek na výpomoc v konkrétním zařízení nebude možné vykrýt silami armády,“ řekl mluvčí kraje Dan Lechmann. V nemocnicích v kraji v současnosti vypomáhá 23 vojáků, většina z nich v krajských zdravotnických zařízeních. V nemocnicích v kraji platí zákaz návštěv, některé omezují neakutní péči a rozšiřují covidová oddělení.

Momentálně v nich chybí, ať už kvůli nemoci nebo péči o členy rodiny, několik stovek zdravotníků. Nemocnice v kraji dál čelí náporu pacientů s covidem-19. Podle předsedy Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka je připraveno pomáhat se zvládáním epidemie covidu 650 dobrovolných hasičů. Požádat o ně mohou hejtmani a krajské krizové štáby.

ČTK
Ilustrační foto: Facebook