Středa

29. listopadu 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Zájem o očkování roste. Včera dostalo v kraji vakcínu nejvíce lidí od 7. července

2. 12. 2021

page.Name
Očkování v Královéhradeckém kraji nabírá opět na obrátkách. Během středečního dne zde podali zdravotníci vakcínu proti onemocnění covid-19 téměř pěti tisícům zájemců. Jde o nejvyšší denní počet vykázaných očkování v kraji od 7. července.

Přesně 4851 dávek vakcíny proočkovali včera zdravotníci v hradeckém regionu. Hranici čtyř tisíc dávek překonali poprvé od druhé poloviny července. Potvrdil se tak trend zvyšujícího se zájmu o očkování, který je na statistikách Ministerstva zdravotnictví viditelný celý poslední měsíc. Největší zájem evidují zdravotníci o takzvanou posilující dávku. Jen za včerejšek jich podali přes tři tisíce. Necelá tisícovka zájemců si pak přišla pro úplně první dávku očkování.

Nejvyšší počet dávek, necelých šest stovek, podali včera zdravotníci ve Fakultní nemocnice Hradec Králové. Za skokovým nárůstem proočkovaných jsou podle statistik ale spíš praktičtí lékaři. Zatímco počet dávek podaných v jednotlivých nemocnicích se oproti minulému týdnu téměř nezměnil, praktičtí lékaři se zapojují do očkování stále častěji. Za den teď dokážou naočkovat až dva tisíce lidí.

„Vážím si spolupráce praktických lékařů, kteří se zapojili do očkovací sítě a umožňují svým pacientům nechat se očkovat přímo v jejich ordinacích. Důležitou novinkou od nového roku bude očkování dětí, které připravujeme společně s dětskými praktickými lékaři a stejně jako u dospělých bude očkování možné přímo v ordinacích praktiků,“ informoval hejtman Martin Červíček (ODS). Od začátku týdne navýšila své očkovací kapacity hradecká fakultní nemocnice. Kromě ambulancí v přízemí Pavilonu interních oborů je očkování předem registrovaných ve vybraných pracovních dnech stejně jako na jaře opět možné také v Pavilonu profesora Bašteckého. Podle Červíčka navíc hejtmanství společně s nemocnicí uvažuje i o obnovení očkovacího centra bez registrace v obchodním centru Atrium. To fungovalo od konce července do začátku října a zdravotníci tam aplikovali zájemcům zhruba pět tisíc dávek vakcíny.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Pavel Cajthaml