Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Talentová centra za necelých 1,7 milionu korun propojí střední školy v kraji

19. 10. 2021

page.Name
Nadaní studenti dostanou možnost rozvíjet svůj talent i nad rámec běžné školní výuky. Královéhradecký kraj se totiž chystá spustit nová talentová centra na středních školách po celém regionu. Ty se od běžných kroužků liší tím, že kurzy v nich mohou navštěvovat i studenti z jiných škol. Například děti z gymnázia mohou chodit na kurzy zdravotnictví a tím získají základ pro studium medicíny.

,,My víme, že ty děti, které jsou dnes ve školách, budou za svůj život alespoň pětkrát měnit profesní kariéru. A práce, které oni budou v budoucnu dělat, ještě neexistují. Takže ty požadavky na spektrum kompetencí, které musí znát, jsou úplně zásadně odlišné od naší generace,’’ popisuje důležitost center náměstek hejtmana pro oblast školství Arnošt Štěpánek. 

Hlavním záměrem je pomoci rozvíjet komunikaci, spolupráci a sdílení zkušeností mezi vzdělávacími subjekty a žáky v rámci celého Královéhradeckého kraje. Podpořené aktivity obsahují vzdělávací část, a to semináře a workshopy, dále využívají i prvky distanční výuky, které žáky vedou k samostatné práci v malých skupinách. 

Školy zaslaly na hejtmanství celkem 42 žádostí a z nich uspělo 19 projektů. Radní mezi ně rozdělí částku 1 666 632 korun, kterou mohou školy čerpat do konce školního roku 2021/2022. 

Rozdělení finančních prostředků musí ještě schválit zastupitelé na svém zasedání v listopadu. 

 

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz