Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Kraj nasadí mobilní očkovací tým bez objednání až na požadavek praktiků

5. 8. 2021

page.Name
Pokud o to praktičtí lékaří požádají je Královéhradecký kraj připraven nasadit mobilní očkovací tým pro neregistrované lidi. Praktici totiž nejlépe znají proočkovanost obyvatel ve svých obvodech. „Variantu vyjíždění do regionu tak zvaně naslepo v tuto chvíli kraj nevidí jako efektivní. Mobilní tým bychom pak vyslali tam, kde by to bylo nejvíce potřeba,“ řekl mluvčí kraje Dan Lechmann.

V Královéhradeckém kraji se lze očkovat bez předchozí registrace na deseti místech, o víkendu bude možnost i ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové. „Očkování pro zájemce objednané přes centrální registrační systém probíhá na všech místech páteřní očkovací sítě, tedy v krajských nemocnicích, ve FN Hradec Králové, na poliklinice EDUMED Jaroměř, v Levitově centru Hořice a v Nemocnici Vrchlabí,“ sdělil Lechmann.

V kraji, kde žije téměř 551 tisíc obyvatel, má alespoň jednu dávku zhruba 54 procent obyvatel a dvě dávky asi 46 procent. V kraji začala jako první očkovat 2. ledna FN Hradec Králové, další zdravotnická zařízení se postupně přidávala. Od středy 21. července se také v mohou zájemci nechat očkovat proti covidu-19 bez předchozí registrace. První v tomto režimu začala v kraji očkovat poliklinika EDUMED v Jaroměři na Náchodsku, v Hradci se začalo bez registrace očkovat v obchodním centru Atrium.

Od začátku pandemie se v hradeckém kraji nakazilo 104 900 lidí, 19 procent obyvatel kraje. Z nemoci se vyléčilo 104. 105 lidí a 1811 zemřelo. Od 4. června v kraji v souvislosti s koronavirem nikdo nezemřel.

ČTK
Ilustrační foto: Hynek Šnajdar