Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Kraj neposkytne dva dny volna za očkování proti nákaze covid-19

4. 8. 2021

page.Name
Vláda v neděli vyzvala kraje a další zřizovatele k poskytnutí dvou dnů pro zaměstnance státních organizací po očkování proti covidu-19. K této výzvě se však nepřidal Královéhradecký kraj a volno poskytovat nebude.

„Nechceme přispívat k vytváření rozdílných podmínek mezi zaměstnanci ve veřejném sektoru a ostatními zaměstnanci,“ řekli zástupci hejtmanství. Kromě toho si nemyslí, že proplácení volných dnů je vhodná motivace k očkování. „Proto k proplácení dvou dnů volna pro očkované zaměstnance nepřistoupíme,“ potvrdil mluvčí kraje Dan Lechmann.

Zaměstnanci krajského úřadu mohou kromě standardních 25 dnů dovolené čerpat také čtyři dny krátkodobého pracovního volna pro zdravotní či sociální účely.  „Navíc jsme otevřeni práci na home office, a to například v případě, že zaměstnanec bude po očkování chtít zůstat v domácím prostředí,“ dodal mluvčí. Také některá města v kraji se zřejmě k této výzvě nepřipojí. Podle mluvčí náchodské radnice Niny Adlof jde o „kontraproduktivní benefit“. Jak prozradila, vedení města bude o této otázce ještě jednat.

ČTK
Ilustrační foto: Hynek Šnajdar