Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Mezi klienty domovů pro seniory mírně stoupl počet covidových nákaz

8. 2. 2021

page.Name
Situace v zařízeních pobytových služeb sociální péče v Královéhradeckém kraji, tedy nejen těch zřizovaných krajem, se z hlediska počtu nakažených klientů mírně zhoršila. K dnešku v nich bylo nakaženo koronavirem 195, asi šest procent z celkového počtu. Pracovníků chybělo z důvodu nemoci nebo karantén asi 7,2 procenta.

Zařízení, v nichž jsou nakaženi klienti, bylo dnes v kraji 16, asi 30 procent všech poskytovatelů těchto služeb. Před týdnem bylo nakažených klientů 5,4 procenta, pracovníků nemocných nebo v karanténě osm procent a nákaza byla stejně jako nyní v 16 těchto zařízeních. Mezi pobytové sociální služby patří také domovy důchodců nebo domovy pro zdravotně postižené.

„V současné chvíli máme všechny výsledky z plošného testování, nepředpokládá se tedy výrazná změna počtu k zítřejšímu dni,“ řekla dnes Martina Svatoňová z kanceláře hejtmana.V současnosti jsou nejvíce zasaženy Domov pro seniory Obora - Chomutice a Ústav sociálních služeb Milíčeves. „Nově sledujeme situaci v Domově pro seniory Trutnov, v budově Dělnická,“ uvedla Svatoňová.

ČTK
Ilustrační foto