Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Příliv pacientů s covidem neustává, nemocnice jsou stále na hraně kapacit

19. 2. 2021

page.Name
Počty lidí nakažených koronavirem v Královéhradeckém kraji přibývají a situace je velmi vážná, a to zejména v nemocnicích. Tam zaznamenávají silný příliv covid pacientů, kteří potřebují hospitalizaci. Ve FN Hradec Králové bylo k dnešnímu dni hospitalizovaných zhruba 210 pacientů s covidem-19, z tohoto počtu je 60 pacientů na jednotkách intenzivní péče.

Ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové bylo k dnešnímu dni hospitalizovaných zhruba 210 pacientů s covidem-19, z tohoto počtu je 60 pacientů na jednotkách intenzivní péče. „Nemocnice je i nadále na hraně svých kapacit. Otevření dalších lůžek znemožňuje vysoký počet nepřítomných zdravotníků, kterých je stále více než 300 z celkového počtu 3500,“ řekl dnes mluvčí hradecké FN Jakub Sochor.

„Fakultka“ pokračuje v testování veřejnosti antigenními i PCR testy, například ve středu provedla touto metodou přes 1000 testů, z toho byla více než třetina pozitivních. „Pokračuje také očkování ve Vakcinačním centru nemocnice, celkem bylo podáno více než 11 tisíc vakcín, z toho v přes 4000 lidí dostalo druhou dávku vakcíny,“ uvedl Sochor.

Pacienty s koronavirem v kraji léčí FN Hradec Králové, pět krajských nemocnic a soukromá ve Vrchlabí. Tyto nemocnice měly včera volných zhruba 21 procent ze 123 lůžek s umělou plicní ventilací, o procento méně než před týdnem. Na odděleních JIP a ARO bylo 230 lůžek, volných bylo deset procent, o osm procent méně než před týdnem. Pro covid pacienty byla včera volná tři tato lůžka, pro ostatní 21.

Standardních lůžek s kyslíkem bylo tento čtvrtek z 1278 volných asi osm procent, zhruba stejně jako před týdnem. Těchto lůžek měly nemocnice volných pro pacienty s covidem čtyři, pro ostatní 96. V Královéhradecké kraji se nákaza covid-19 nejrychleji šíří v v okresech Trutnov a Náchod.

ČTK
Ilustrační foto