Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Učitelé se chtějí nechat očkovat proti koronaviru, přejí si návrat žáků do škol

24. 2. 2021

page.Name
Ve školách, které zřizují Hradec Králové či kraj, je mezi učiteli a dalšími zaměstnanci zájem o očkování proti covidu-19. Přesné statistiky ale samosprávy nemají. V sobotu by měla začít první etapa registrace pro zaměstnance od 55 let a další vytipované skupiny zaměstnanců škol.

„Školy se seznamují s podmínkami, vnímají očkování jako potřebnou záležitost. Přejí si, aby se mohly děti vrátit do škol a všichni byli zdraví,“ řekla mluvčí hradeckého magistrátu Kateřina Šmídová. Hradec zřizuje 17 základních škol, v nich je kolem 800 učitelů a další stovky nepedagogických pracovníků.

Hejtmanství zřizuje 54 středních škol. „Královéhradecký kraj zájem školských pracovníků o očkování oficiálně nesleduje. Máme ale informace, že většina pedagogů i nepedagogických pracovníků o očkování zájem projevuje,“ uvedl mluvčí kraje Dan Lechmann. Ministerstvo školství dnes poslalo školám pokyny k registraci.

V první etapě mají nárok na očkování lidé od 55 let, pracovníci, kteří zajištují provoz školek, speciálních škol, výchovných ústavů, prvních a druhých tříd základních škol a poraden. Na očkování mají rovněž nárok učitelé a školští pracovníci, kterých se týká obnovení prezenční výuky. Konkrétní zaměstnance mají vytipovat ředitelé. Očkovat se bude vakcínou od firmy AstraZeneca. Další etapa by měla následovat po dvou až třech týdnech.

ČTK
Ilustrační foto