Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Začne očkování pedagogů a zaměstnanců škol, kraj jim pomůže i s registrací

26. 2. 2021

page.Name
To, co se donedávna týkalo jen pracovníků ve zdravotnictví či v sociálních službách, toho se nyní dočkají i pedagogičtí pracovníci. Od zítřka mají učitelé, zaměstnanci škol a školských zařízení v Královéhradeckém kraji možnost registrace v centrálním systému k očkování proti onemocnění covid-19.

„Přednostně budeme očkovat dvě nejvíce ohrožené skupiny, a to zaměstnance dětských domovů, učitele a další nepedagogické pracovníky pověřených škol, které se starají o děti zdravotníků a členů záchranných složek a o dobrovolné očkování projevili zájem,“ sdělil náměstek hejtmana Arnošt Štěpánek odpovědný za oblast školství.

Všechny školy v kraji již ve středu obdržely informace od ministerstva školství. Je jim doporučováno prioritně očkovat zaměstnance nadále zajišťující výchovu a vzdělání v mateřských i speciálních školách, v zařízeních pro výkon ústavní a ochranné výchovy. Také všech zařízeních v rámci poradenského systému České republiky a dále zaměstnance ve věku 55 let a starší. Konkrétní zaměstnance určí ředitel dané školy.

„Zaměstnance škol a dětských domovů a také složky integrovaného záchranného systému chceme očkovat co nejrychleji. Máme připravené záložní seznamy a v současné době v případě, že máme k dispozici volné vakcíny, které se nepodařilo naočkovat určeným kategoriím, jsem rozhodl, že je poskytneme jednotlivým učitelům a částečně i bezpečnostním složkám,“ vysvětlil hejtman Martin Červíček.

Během dneška byli volnými vakcínami už někteří pedagogové naočkováni, ale bylo jich pouze několik.  Královéhradecký kraj zřizuje 72 škol a školských zařízení, kterým byly předány informace o dobrovolném očkování. Pro pomoc s registrací má kraj každý všední den určeného pracovníka na telefonní lince 495 817 233 a mobilním telefonním čísle 721 979 636.

(hyš-ms)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto