Neděle

16. června 2024

Nyní

20°

Zítra

23°

Svátek má

Kraj pošle do Zakarpatské oblasti zásilku potravin za 700 tisíc

21. 6. 2022

page.Name
Královéhradecký kraj pošle do partnerského ukrajinského regionu Zakarpatská oblast trvanlivé potraviny v maximální hodnotě 700.000 korun. V pondělí o tom rozhodli krajští zastupitelé. Jde o další humanitární pomoc Královéhradeckého kraje tomuto ukrajinskému regionu. O nákup trvanlivých potravin kraj požádala ukrajinská strana. Zakarpatská oblast čelí náporu uprchlíků z boji zasažených regionů Ukrajiny.

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu 24. února poslal Královéhradecký kraj regionu humanitární pomoc za zhruba dva miliony korun.

Podle vedení hejtmanství je Královéhradecký kraj v kontaktu ze zástupci ukrajinského regionu a jednají o přesně specifikované pomoci. Kraj se zpočátku soustředil na pomoc v podobě zdravotnického materiálu, potom na techniku, kterou Ukrajinci požadovali.

"Jde o třetí návrh požadované pomoci. Tentokrát jsme byli požádáni o trvanlivé potraviny," řekl hejtman Martin Červíček (ODS).

Kraj poslal humanitární pomoc do Zakarpatské oblasti již na začátku března, tehdy šlo o zdravotnický materiál za téměř 1,5 milionu korun. Začátkem května odjel do Zakarpatí kamion s nákladem 14 elektrocentrál, 25 praček, 25 mikrovlnných trub a 25 rychlovarných konvic, v celkové hodnotě přes 500.000 korun.

ČTK
Foto: Ondřej Littera