Neděle

26. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Kraj pošle do Zakarpatské oblasti zásilku potravin za 700 tisíc

21. 6. 2022

page.Name
Královéhradecký kraj pošle do partnerského ukrajinského regionu Zakarpatská oblast trvanlivé potraviny v maximální hodnotě 700.000 korun. V pondělí o tom rozhodli krajští zastupitelé. Jde o další humanitární pomoc Královéhradeckého kraje tomuto ukrajinskému regionu. O nákup trvanlivých potravin kraj požádala ukrajinská strana. Zakarpatská oblast čelí náporu uprchlíků z boji zasažených regionů Ukrajiny.

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu 24. února poslal Královéhradecký kraj regionu humanitární pomoc za zhruba dva miliony korun.

Podle vedení hejtmanství je Královéhradecký kraj v kontaktu ze zástupci ukrajinského regionu a jednají o přesně specifikované pomoci. Kraj se zpočátku soustředil na pomoc v podobě zdravotnického materiálu, potom na techniku, kterou Ukrajinci požadovali.

"Jde o třetí návrh požadované pomoci. Tentokrát jsme byli požádáni o trvanlivé potraviny," řekl hejtman Martin Červíček (ODS).

Kraj poslal humanitární pomoc do Zakarpatské oblasti již na začátku března, tehdy šlo o zdravotnický materiál za téměř 1,5 milionu korun. Začátkem května odjel do Zakarpatí kamion s nákladem 14 elektrocentrál, 25 praček, 25 mikrovlnných trub a 25 rychlovarných konvic, v celkové hodnotě přes 500.000 korun.

ČTK
Foto: Ondřej Littera