Neděle

16. června 2024

Nyní

20°

Zítra

23°

Svátek má

Voda ke koupání v hradeckém kraji je v pořádku, potvrdili hygienici

23. 6. 2022

page.Name
Voda v přírodních i umělých koupalištích v Královéhradeckém kraji pro koupání vyhovuje. Pouze v koupališti v Dolcích u Trutnova má mírně zhoršenou kvalitu, vyplývá z posledních rozborů vody provedených hygieniky. ČTK to dnes řekla mluvčí krajských hygieniků Veronika Krejčí.

Kvalitní vodu ke koupání rozbory dále potvrdily v přírodních koupalištích v Pecce na Jičínsku, ve Včelném u Rychnova nad Kněžnou a ve Wake parku v Plačicích u Hradce Králové. "I na umělých koupalištích, která již zahájila provoz, je voda ke koupání vyhovující," uvedla mluvčí.

Většina umělých koupališť v Královéhradeckém kraji již zahájila provoz. Dnes mimořádně otevřelo koupaliště v Meziměstí v Broumovském výběžku na severu kraje, které sezonu zahajuje jako jedno z posledních v regionu. "Mimořádně otevřeno je i v pátek. Od 25. června zahajujeme běžný provoz. Ceník nezměněn," uvedli správci koupaliště v Meziměstí.

Koupaliště Flošna ve stotisícovém Hradci Králové od soboty 18. června prodloužilo otevírací dobu na čas od 09:00 do 20:00. Ranní plavání od 06:00 plánuje zahájit o prázdninách. Flošna zahájila sezonu jako první v kraji již 20. května.

Hygienici upozornili na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí. Hygienici sledují kvalitu vody jen na vodních plochách uvedených na jejich webových stránkách.

ČTK