Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Kraj opravil další část silnice mezi Bydžovem a Chlumcem, omezení končí

14. 7. 2022

page.Name
Královéhradecký kraj opravil další část důležité regionální silnice II/327 mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou na Hradecku. V pondělí 18. července na silnici skončí uzavírka a s ní i objížďky. Od roku 2020 kraj do oprav silnice vložil přes 140 milionů korun včetně daně. Další etapu oprav za asi 75 milionů korun kraj chystá na roky 2024 a 2025, uvedl dnes hejtman Martin Červíček (ODS).

Od letošního dubna stavbaři za úplné uzavírky opravovali úseky v celkové délce přes jeden kilometr vedoucí od bydžovské průmyslové zóny v Zábědově po obec Zachrašťany. Navázali tím na předchozí opravu pěti kilometrů silnice. "Šlo o kompletní rekonstrukci silnice včetně podkladních vrstev," uvedl krajský radní pro dopravu Václav Řehoř (ODS).

Silnice mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou je důležitou regionální trasou pro osobní i nákladní dopravu. Další etapa opravy silnice počítá s rekonstrukcí úseku od průmyslové zóny v Zábědově po kruhový objezd v centru Nového Bydžova. Součástí stavby bude i oprava chodníků a přechodů pro chodce, kterou udělá město Nový Bydžov.

Královéhradecký kraj chce letos zdvojnásobit investice do obnovy silnic druhé a třetí třídy a mostů až na rekordních 1,49 miliardy korun. Nejnákladnější letošní stavbou je rekonstrukce tří takzvaných polských mostů na silnici mezi Horním Maršovem a Pecí pod Sněžkou za 179 milionů korun.

ČTK