Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

13°

Svátek má

Epidemie v kraji opět sílí, omikron má už 70 procent nově nakažených

13. 1. 2022

page.Name
Epidemie koronaviru v hradeckém kraji opět nabírá na síle. V souvislosti s šířením nakažlivější varianty omikron v kraji poprvé od Vánoc opět stoupají denní počty nakažených. Aktuálně už má podle hygieniků variantu omikron zhruba 70 procent ze všech nově nakažených v regionu. V nemocnicích se zatím šíření omikronu naštěstí nijak neprojevuje.

Podle hygieniků je aktuálně varianta omikron až u 70 procent nově nakažených. Podíl nakažených omikronem se postupně stále zvedá. V úterý tvořil podle diskriminačních PCR testů omikron 60 procent nakažených. Převažovat začal v kraji už na konci minulého týdne. 

Přestože epidemie koronaviru v Královéhradeckém kraji opět sílí, v nemocnicích počty hospitalizovaných pacientů s covidem nerostou. Dnes ráno se ve všech nemocnicích v kraji léčilo s koronavirem 114 pacientů, z nich 30 v intenzivní péči, uvedli zástupci hejtmanství. Podle nich bylo v pondělí 10. ledna v regionu hospitalizovaných s covidem 121 pacientů, z nichž na JIP bylo 27. O týden dříve v pondělí 3. ledna se ve všech nemocnicích v kraji léčilo 120 pacientů s covidem.

Na přelomu loňského února a března, kdy byla situace v kraji z epidemického hlediska nejhorší, bylo hospitalizovaných s covidem v kraji více než 600 lidí, z nich asi 120 na JIP. Nemocnice pacienty převážely i mimo region.

Incidence, tedy počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní, byla dnes v kraji na hodnotě 412, ve středu 380 a celostátní průměr byl dnes 440. Přibývají také denní počty nově potvrzených případů covidu-19, ve středu jich v kraji přibylo 492, před týdnem ve stejný den 315 a před tím 307, uvedlo dnes ministerstvo zdravotnictví.

Nákaza v kraji se podle ministerstva aktuálně nejvíce šíří v okrese Hradec Králové, kde za posledních sedm dní přibylo zhruba 424 případů. V okrese Rychnov nad Kněžnou podle tohoto přepočtu přibylo zhruba 379, na Náchodsku okolo 358 a na Jičínsku bylo zjištěno za posledních sedm dní na 100 tisíc obyvatel zhruba 361 nakažených.

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz