Středa

8. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Na silnicích loni zemřelo v hradeckém kraji 38 lidí, výrazně více než o rok dříve

1. 1. 2022

page.Name
Počet mrtvých při dopravních nehodách v Královéhradeckém kraji loni vzrostl o polovinu, na 38 z předloňských 25. Představuje to druhý nejvyšší počet mrtvých na silnicích v kraji od roku 2013. V roce 2019 v kraji při nehodách zemřelo 48 lidí. Mezi lety 2013 a 2018 počet obětí nehod trvale klesal. Vyplývá to z průběžných statistik dopravních nehod policie a z dat ČTK. Přesná čísla nehodovosti za rok 2021 policie zveřejní během ledna.

Počet těžce zraněných při nehodách loni klesl na 82 z předloňských 109. Lehce zraněných ubylo o 51 na 1091. Celková škoda při nehodách evidovaných policií loni v Královéhradeckém kraji vzrostla o deset procent na 363 milionů korun.

Jednou z nejtragičtějších loňských nehod byl v dubnu střet osobního a nákladního auta u Nového Města na Královéhradecku. Zemřela při něm řidička osobního auta a později v nemocnici šestileté dítě.

V srpnu při střetu motorky s návěsem traktoru u Jičíněvse na Jičínsku zahynuli dva lidé na motocyklu. V říjnu nepřežili u Holína na Jičínsku srážku svého auta s nákladním vozem řidička a její spolujezdec. Při únorové srážce dodávky a kamionu na 77. kilometru dálnice D11 se zranili čtyři lidé, z nich jeden člověk zemřel.

Poslední tragická nehoda loňského roku se stala 22. prosince u Kosiček na Královéhradecku. Srazila se tam dvě auta, řidič jednoho z nich později na následky zranění v nemocnici zemřel.

ČTK
Foto: Policie ČR