Středa

10. srpna 2022

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

Variantu omikron už má v kraji většina z nově nakažených

10. 1. 2022

page.Name
Vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron je podle provedených diskriminačních PCR testů v hradeckém kraji procentuálně zastoupena už z více než 55 procent. Podle krajských hygieniků se v regionu šíří omikron komunitně. Vůbec nejvíce z celého kraje je pak varianta omikron rozšířená v okrese Hradec Králové.

Podíl varianty omikron mezi novými případy v posledním týdnu strmě stoupá. Ještě před týdnem tvořil omikron podle provedených diskriminačních PCR testů 24 procent všech nových případů. O den později už to bylo 28 procent, ve středu 36 procent a ve čtvrtek a v pátek již varianta omikron v kraji převládala. Konkrétně tvořila 55 procent všech pozitivních případů.

O prvním potvrzeném případu omikronu v kraji hygienici informovali 17. prosince, o druhém 20. prosince. Oba případy se týkaly členů jedné rodiny, kteří se vrátili z Afriky.

"Pokud jde o celkový počet odhalených pozitivních případů covidu-19 došlo k zastavení poklesu, v posledních dnech zaznamenáváme mírný nárůst nově pozitivních," řekla dnes ČTK mluvčí krajských hygieniků Veronika Krejčí.

Podle incidence, tedy počtu nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní, v posledních dnech epidemie koronaviru v kraji opět sílí. Podle dat ministerstva zdravotnictví byla k dnešnímu dni incidence v kraji na hodnotě 389. Minulé pondělí to bylo 371, v týdnech před tím ve stejný den 393, 662 a 829. 

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz