Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

V hradeckém kraji přes úbytek nemocných trvá epidemie chřipky

30. 12. 2022

page.Name
V Královéhradeckém kraji přes pokles nových případů trvá epidemie chřipky a akutních respiračních infekcí. Nemocnice Jičín od čtvrtka kvůli epidemii zakázala návštěvy u hospitalizovaných na odděleních interny, neurologie a jednotky intenzivní péče. Fakultní nemocnice Hradec Králové v úterý nařídila personálu i návštěvám nošení ochrany úst a nosu. V souvislosti s chřipkou zatím v kraji zatím zemřeli dva lidé, zjistila dnes ČTK u hygieniků a nemocnic.

Počet nemocných chřipkou a respiračními infekcemi v kraji v tomto týdnu klesl o 28 procent na 1695 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel. "I přes tradiční povánoční pokles nemocnosti evidujeme nyní výrazně více případů než ve stejném období v letech předcházejících," řekla ČTK mluvčí Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje Veronika Krejčí.

V kraji podle hygieniků trvá epidemie akutních respiračních onemocnění smíšeného nechřipkového a chřipkového původu. "Je hlášeno stále více případů chřipky, kdy výrazně převládá chřipka typu A, dalšími původci jsou pak infekce RSV a chřipka typu B," uvedla mluvčí.

Pokles nemocnosti hygienici zaznamenali ve všech věkových skupinách. Nejvíce nemocné jsou děti do pěti let věku a lidé mezi 15 až 24 lety. Z regionálního pohledu byla nejvyšší nemocnost v uplynulém týdnu na Hradecku, naopak nejméně nemocných měli hygienici hlášeno z Rychnovska.

Co se týče nákazy koronavirem, tak počty nově zjištěných případů covidu-19 v kraji v uplynulém týdnu dál klesly. "Za posledních sedm dnů evidujeme 27 případů onemocnění covidu-19 v přepočtu na 100.000 obyvatel. I tato data mohou však být ovlivněna povánočním obdobím," upozornila mluvčí. V týdnu před Vánoci hygienici v kraji zaznamenali 36 případů onemocnění v přepočtu na 100.000 obyvatel.

ČTK