Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Buďte inspirací! Cenu za zaměstnávání osob 55+ získaly i technické služby

13. 10. 2022

Buďte inspirací! Cenu za zaměstnávání osob 55+ získaly i technické služby 10 snímků
Slavnostní ocenění vítězů soutěže Buďte inspirací 2022 se uskutečnilo v úterý odpoledne v novém hotelu Aldis v Hradci Králové. V letošním roce se soutěž dělila na dvě ocenění: Inovativní projekt a Společnost přátelská k zaměstnávání osob 55+. Ceny si převzali zástupci podnikatelské i veřejné sféry z různých koutů Královéhradeckého kraje. Ocenění získaly například Technické služby Hradec Králové.

Ocenění Společnost přátelská k zaměstnávání osob 55+ si včera převzali historicky první vítězové soutěžních kategoriích. V kategorii společnost do 49 zaměstnavatelů zvítězily společnosti INGTOP, s. r. o. a INGTOP METAL, s. r. o. V kategorii společnost do 249 zaměstnanců uspěla SpofaDental, a. s., a v kategorii od 250 zaměstnanců výše zabodovaly Technické služby Hradec Králové.

„Hlavním cílem této soutěže bylo ocenit firmy, které kladou důraz na zaměstnávání osob ve vyšším věku, mají nastaven systém postupného odchodu do důchodu, případně zaměstnávají lidi v seniorském věku, a motivovat tak ostatní. Nejen v našem regionu zaměstnavatelé reagovat na změny ve společnosti a stárnutí populace. My je v tom chceme podpořit,“ řekl hejtman Martin Červíček (ODS).

Společnosti INGTOP a INGOP METAL se zabývají výrobou, montáží a servisem plynových a chladicích zařízení a ventilací. Jičínská společnost SpofaDental a. s. je tradičním výrobcem nekovových dentálních materiálů. Technické služby Hradec Králové se kromě městské zeleně, komunikací, osvětlení nebo mobiliáře starají také o psí útulek a areál hradeckého letiště.

Zájemci o ocenění, jak z podnikatelské, tak i veřejné sféry, se mohli hlásit do konce května. Podmínkou účasti byla nejméně roční existence společnosti a její sídlo nebo sídlo pobočky na území Královéhradeckého kraje. Přihlásilo se celkem 18 soutěžících. Vyhlašovatelem je Pakt zaměstnanosti Královéhradeckého kraje.

Soutěž o nejlepší inovativní projekt, vyhlašovaný Regionální stálou konferencí, proběhla již podruhé. První ročník se uskutečnil v roce 2020. Projekt mohli přihlásit zástupci měst a obcí, jimi zřizované organizace, místní akční skupiny a dobrovolné svazky obcí z Královéhradeckého kraje. Do druhého ročníku bylo přihlášeno 15 projektů, ocenění získali vítězové ve dvou kategoriích.

„Touto soutěží chce kraj spolu s partnery v Regionální stálé konferenci ocenit aktéry, kteří svými inovativními projekty přispívají k rozvoji Královéhradeckého kraje jako chytrého regionu a tím zvyšují kvalitu života jeho občanů,“ vysvětlil náměstek hejtmana Pavel Bulíček (Piráti) odpovědný za oblast investic a inovací.

V kategorii hodnocené členy Regionální stálé konference Královéhradeckého kraje zvítězil Online rezervační systém pro vstup do Adršpašských skal propojený s online nákupem parkovacího místa, jehož přihlašovatelem jsou Technické služby Adršpach. Cenu veřejnosti pak získalo Chytré a energeticky soběstačné veřejné osvětlení městyse Žernov na Náchodsku.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: KHK