Čtvrtek

30. března 2023

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Tempo nárůstu nakažených v kraji zvolňuje, přibývá ale hospitalizovaných

4. 2. 2022

page.Name
Tempo nárůstu nově zjištěných případů covidu-19 v Královéhradeckém kraji zvolňuje, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví. Počty hospitalizovaných s covidem-19 v kraji nadále rostou a nemocnice jsou na hraně svých personálních kapacit. Počty úmrtí v souvislosti s covidem v kraji se za sedmidenní období drží pod hranicí deseti případů, za týden jich přibylo sedm, o týden dříve tři a předtím pět.

Za posledních sedm dní v kraji přibylo 14 243 nakažených, o 2822 případů více než za stejnou dobu před týdnem. Předtím k pátku byl v mezitýdenním porovnání rozdíl v nárůstu nakažených 5216. Před týdnem k pátku činil sedmidenní nárůst 11.421 případů, předtím 6202, 2518 a 1979. Denní nárůst nově zjištěných nákaz v kraji v mezitýdenním srovnání klesl, ve čtvrtek přibylo 1860 případů, před týdnem ve stejný den 2028, vyplynulo z dat ministerstva.

Incidence, tedy počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní, dnes v kraji oproti čtvrtku mírně klesla. Nákaza v kraji se podle ministerstva nyní nejrychleji šíří v okresech Rychnov nad Kněžnou a Náchod, naopak nejméně na Hradecku.

V kraji v posledních dnech přibývá pacientů hospitalizovaných s koronavirem. Dnes ráno bylo v nemocnicích v kraji 173 pacientů s covidem, z nich 27 na JIP.  Před týdnem v pátek se ve všech nemocnicích v kraji léčilo s covidem 101 pacientů, z toho 13 na JIP a o týden dříve celkem 87, z nichž 21 bylo v intenzivní péči. I přes zvyšující se počty je situace stále výrazně lepší než před rokem. Na přelomu loňského února a března museli zdravotníci převážet pacienty i mimo region, hospitalizovaných s covidem bylo tehdy v kraji více než  šest stovek.

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz