Středa

24. července 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Královéhradecký kraj rozdělí na rozvoj regionu přes 33 milionů korun

20. 3. 2023

page.Name
Královéhradecký kraj rozdělí v dotačních programech regionálního rozvoje více než 33 milionů korun. Podpora míří na investiční akce obcí, například na vybavení požárních jednotek, budování cyklostezek či občanskou vybavenost. Novináře o tom dnes informovali zástupci kraje. Rozdělení prostředků schválila rada kraje, návrh projednají krajští zastupitelé na konci března.

"Pro dlouhodobě udržitelný rozvoj regionu je nutná podpora lokálních investic. Proto jsme se rozhodli, že více než polovina dotačních prostředků půjde právě na podporu investic v obcích a jejich vybavenosti. Investiční podporu uvolníme na projektové přípravy, podpoříme i například menšího podnikatele v oblasti sociálního podnikání,“ uvedl radní pro regionální rozvoj Adam Valenta (Piráti).

Obce mohou dotace využít také na obnovu veřejného prostranství i infrastruktury, řízení chytrých technologií, marketingové aktivity a rezervační systémy pro služby v zázemí lokální ekonomiky. Další dotace cílí třeba na podporu neinvestičních činností, získávají je svazky obcí, stálé či pojízdné venkovské prodejny nebo sbory dobrovolných hasičů.

ČTK
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek