Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Při nehodě dvou aut na Hradecku zemřela žena, dvě děti utrpěly vážná zranění

1. 8. 2023

page.Name
Tragická dopravní nehoda dvou osobních aut u Všestar na Královéhradecku dnes dopoledne uzavřela hlavní silniční tah z Hradce Králové na Jičín. Na místě je jeden mrtvý a tři zranění, z toho dvě děti, které utrpěly vážná poranění. Vyplynulo to z vyjádření zástupců zdravotnických záchranářů a policie. Nehoda se stala okolo 8:30. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku. Silnice je do odvolání zcela uzavřena, objížďka vede přes Rozběřice.

"Při střetu dvou osobních aut zemřela jedna řidička. Spolu s ní cestovaly dvě nezletilé děti, které utrpěly vážná zranění trupu. Jedno dítě přepravil do nemocnice vrtulník, druhé sanitka. Muž z druhého auta utrpěl lehčí zranění, také on byl převezen k ošetření do Fakultní nemocnice Hradec Králové," řekl ČTK mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Podle policie se dvě osobní auta čelně srazila. "Na místě zemřela 41letá řidička. Její dvě nezletilé děti a 69letý řidič z druhého vozidla utrpěli zranění, s kterým byli převezeni do nemocnice," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. U řidiče policisté vyloučili alkohol dechovou zkouškou, u zemřelé ženy byla nařízena soudní pitva.

Nehoda se stala u Rozběřic, které spadají pod obec Všestary. Příčiny a okolnosti nehody policie vyšetřuje.

ČTK
Foto: HZS KHK