Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Výtěžek Tříkrálové sbírky v hradecké diecézi je rekordních 25,8 mil.Kč

2. 2. 2023

page.Name
V Tříkrálové sbírce na území Královéhradecké diecéze, která zahrnuje území Královéhradeckého, Pardubického a části dalších sousedních krajů, lidé darovali v lednu rekordních 25,8 milionu korun. Charity z vybraných peněz podpoří především služby pro nemocné a potřebné ve svých regionech. Část výtěžku půjde i na humanitární projekty v zahraničí. ČTK o tom dnes informovala Jana Karasová z Diecézní charity Hradec Králové.

"Do úředně zapečetěných pokladniček lidé darovali celkem 25,4 milionu korun. Dalších více než 435.000 korun činí bezhotovostní dary na účet sbírky a do on-line kasičky na www.trikralovasbirka.cz, do které je možné přispívat po celý rok," uvedla Karasová.

Například Oblastní charita Hradec Králové z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách a Oblastní charita Pardubice rekonstrukci prostor pro domácí hospic v Dražkovicích. V Hospici Anežky České v Červeném Kostelci na Náchodsku a v trutnovské Domácí hospicové péči výtěžek sbírky využijí na obnovu zdravotního materiálu a vybavení pro péči o těžce nemocné. Hospicovou péči podpoří například také v Poličce a Chrudimi. Na Náchodsku, Orlickoústecku, v Dolním Újezdě i v dalších oblastech použijí vybrané peníze na podporu charitní pečovatelské služby, která pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením.

Loni darovali lidé v Tříkrálové sbírce v hradecké diecézi 21,1 milionu korun. Oblastní charita Hradec Králové měla loni výtěžek včetně on-line sbírky 1,6 milionu korun. Hradecká oblastní charita zajišťuje sbírku zejména na území okresu Hradec Králové.

ČTK