Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

V kraji dál ubývá nemocných s respiračními infekcemi, epidemie pominula

15. 3. 2024

page.Name
V Královéhradeckém kraji za týden klesl počet nemocných s akutními respiračními infekcemi a chřipkou o 12,1 procenta na 1045 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel z předchozích 1189. Vyplynulo to z dnešních informací na webu Krajské hygienické stanice (KHS). Podle její mluvčí Veroniky Krejčí epidemie respiračních nemocí v kraji pominula. Hygienici v regionu informovali o plošné epidemii chřipky poprvé v této sezoně 2. února.

Před týdnem činil pokles počtu nemocných s akutními respiračními infekcemi v přepočtu na 100.000 obyvatel 16 procent a před tím deset procent.

"Epidemiologická situace týkající se výskytu respiračních onemocnění smíšeného nechřipkového a chřipkového charakteru se stabilizuje a začíná odpovídat sezóně. S výjimkou okresu Jičín je v ostatních okresech kraje evidován pokles nemocnosti," sdělila Krejčí. Podle ní tento týden nelze situaci objektivně vyhodnotit, protože na Trutnovsku jsou jarní prázdniny.

Tento týden bylo v Královéhradeckém kraji hlášeno nejvíce případů v okresu Hradec Králové, nejméně na Trutnovsku. Nejvyšší nemocnost v kraji přetrvává ve věkové skupině do pěti let, nejnižší je ve skupině nad 65 let. "Došlo k poklesu nemocnosti ve všech věkových skupinách," uvedla Krejčí.

K dnešku hradecká KHS eviduje 22 klinicky závažných případů onemocnění chřipkou, z toho čtyři pacienti v souvislosti s ní zemřeli.

ČTK