Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Pomozme mamince malého syna, která bojuje s rakovinou

21. 1. 2024

page.Name
Ani ne za den lidé vybrali už půl milionu korun! Obrovskou vlnu solidarity strhl příběh trutnovské maminky Karolíny pětiletého syna Matěje, které se bohužel vrátila rakovina a zaútočila na ni ještě větší silou. Její situace je vážná, ovšem nyní se naskytla možnost léčby v zahraničí, která jí dává velkou naději. Tato léčba je však velmi nákladná a není hrazená ze zdravotního pojištění, a tak se Karolína s manželem Jaroslavem rozhodli požádat veřejnost o pomoc.

„Není to úplně jednoduché říct si veřejně o pomoc, dlouho jsme váhali, zda sbírku založit, ale nehodlám se vzdávat,“ napsali ke svému facebookovému příspěvku, který odkazuje na platformu Donio.cz, kde zveřejnili příběh Karolíny.

Osmatřicetiletá maminka bojovala s rakovinou prsu poprvé po porodu syna Matýska. Tehdy přišla o prso a skoro o prvním roce života svého synka. Tento boj však vyhrála a myslela si, že už mají vše za sebou. Život se jim však opět obrátil vzhůru nohama. Bohužel přesně po pěti letech se Karolíně rakovina vrátila, a navíc ještě v agresivnější podobě. Nyní je již ve čtvrtém stádiu jater, uzlin a kostí. V České republice je tento stav neléčitelný, naštěstí v zahraničí existuje způsob léčby, který může Karolíně pomoci.

Jedná se o terapii dendritickými buňkami LANEX-DC®, což je jedinečný typ imunoterapie rakoviny, kdy dojde k přeprogramování vlastní imunitní buňky těla tak, aby byly a napadly rakovinné buňky bez jakéhokoli negativního dopadu na zdravé tkáně nebo buňky. LANEX-DC® navíc podporuje imunitní systém bojuje s rakovinnými buňkami v průběhu jejich vývoje. Zničené rakovinné buňky totiž uvolňují do krevní oběhu informace, na základě kterých může imunitní systém rakovinné buňky rozpoznat a napadnout, když se znovu objeví.

„Získané finanční prostředky bychom využili na léčbu denními buňkami, doplňkovou vitamínovou terapií a cesty spojené s léčbou (Brno, Německo nebo Litva). Pokud by se vybralo více peněz, využili bychom je na další doplňkovou terapii jmelím, psychoterapii, homeopatii,“ plánují manželé Karolína a Jaroslav, kteří požádali veřejnost o pomoc ve výši 850 tisíc korun.

Přispět do sbírky můžete ZDE .


Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Donio.cz