23.3ºC

Naděžda

Generálka skončila bez branek, Votroci remizovali s Táborskem 0:0

15. července 2024

Královéhradečtí fotbalisté remizovali v posledním přípravném utkání před novou sezónou Chance ligy s Táborskem 0:0. Tým, který se v uplynulé sezóně rval o nejvyšší tuzemskou soutěž v baráži Východočechům pořádně zatopil. Skvělý výkon předvedl především brankář Jihočechů Pastornický, který vychytal hladové Votroky. Domácí fotbalisté vyhlížejí duel s Teplicemi, kterým příští neděli od 20 hodin otevřou nový ligový ročník.

I když přípravný zápas s Táborskem skončil pro Votroky remízou, o zábavě bylo rozhodně postaráno. Hradec mohl vést už po pár vteřinách, kdy se mohl po akci Juliše prosadit hlavou Dancák. Kontakt, který slovenského fotbalistu při zakončení rozhodil, sudí Orel jako penaltový nevyhodnotil.

Na druhé straně vystrašil domácí obranu Mach, který se v 10. minutě individuálně prosadil na levé křídlo a následnou střelou trefil tyč Zadražilovy brány. Stejný hráč mohl vstřelit branku i po půl hodině hry, hradecký brankář ho ovšem skvělým reflexivním zákrokem vychytal. Na druhé straně se mohl po střele z druhé vlny trefit Kodeš, jeho rána ovšem mířila těsně mimo bránu.

Druhý poločas přinesl také spoustu šancí na obou stranách. Hlavička hostujícího Macha skončila jen těsně vedle branky, radost domácím fanouškům mohl udělat po obrátce Juliš, vychytal ho ovšem skvělý Pastornický. Brankář Táborska se vyznamenal i proti zakončení Náprstka, který mohl zapsat první branku za Hradec hned po pár minutách na hřišti. Mladý útočník se ovšem velkou šanci zalehl az blízkosti trefil gólmana hostí.

Generálka na ligu tak skončila bez branek. „Z naší strany bylo povedených prvních a posledních 15 minut. Bylo tam hrozně moc nepřesností, v přechodové fázi jsme vyhazovali jednoduchý míč. S tím, jak jsme naložili s některými šancemi taky spokojený nejsem,“ zhodnotil výkon svých svěřenců v pozápasovém rozhovoru trenéra David Horejš.

Hradec Králové sehraje první ligové utkání ročníku 2024/25 příští neděli od 20 hodin v Malšovické aréně proti Teplicím.

Přípravný zápas, neděle 14. července, 17:00

FC Hradec Králové - FC Silon Táborsko 0:0 (0:0)