Hradec v poháru překvapil favorita, Chodov porazil po nájezdech

5. srpna 2024

Hradečtí florbalisté zahájili vrcholovou část Českého poháru florbalu vítězstvím nad extraligovým Chodovem 4:3 po samostatných nájezdech. V Jižním Městě se proti sobě utkala mužstva ze dvou různých soutěží a vítězně nakonec vyšel prvoligový Hradec. Góly proti loňskému finalistovi poháru obstarali za FbC Gregor, Velc a Krása. Vítězný nájezd proměnil Milan Koubek a Hradečtí se tak mohou radovat ze skalpu velmi silného soupeře. Příprava na novou prvoligovou sezónu nadále pokračuje, východočeští florbalisté ji zahájí 8. září doma proti Orce.

Florbalisté Hradce Králové to proti extraligovým celkům prostě umí. Loni se jim v rámci poháru podařilo porazit Českou Lípu a Pardubice, letos už si stihli vyšlápnout i na loňského finalistu z Chodova. Extraligový mančaft se musel sklonit před uměním FbC po gólech Gregora, Velce a Krásy, rozhodující nájezd proměnil Koubek.

Úvod utkání byl z obou stran opatrnější, Chodov však byl na tahu jako první. V čase 6:53 ukázal extraligový celek svou kvalitu, prosadil se domácí Kovařík. O 12 vteřin později slavil Chodov podruhé po zásahu Votavy. Nicméně Hradec nesložil zbraně a po výhozu brankáře Šimečka se prosadil ostrostřelec Gregor. Za stavu 2:1 pro domácí se tak šlo poprvé do kabin.

V 25. minutě vsítil další chodovskou branku Eremiáš po skvělém pasu Horkého. Hradečtí ovšem stihli před koncem druhé třetiny zkorigovat skóre, prosadila se staronová posila v hradeckých barvách Matyáš Velc. Do závěrečné periody tak šlo FbC s jednobrankovým mankem. Na začátku třetí třetiny byl vyloučen hradecký Krása, který své zaváhání napravil a dokázal skórovat hned po návratu z trestné lavice.

Chodov byl v závěru zápasu více na míčku a byl aktivnějším týmem, nicméně Hradec ukázal bojovnost a v čele se skvěle chytajícím Bártou, který v polovině vystřídal Šimečka, dotáhl zápas do prodloužení. Prodloužení hrané systémem tři proti třem přineslo několik šancí na obou stranách, ale ani jeden z týmů nedokázal vstřelit rozhodující branku. Šlo se tedy do samostatných nájezdů.

V nich startoval jako první domácí Eremiáš, který trefil břevno. Následně se samostatného nájezdu chopil hradecký Hušek, který bekendovým zakončením zvládl přehodit Hodíka. Poté byl úspěšný i chodovský hráč Papež, který vyzrál na Bártu freestylovým zakončením. Matyáš Velc svůj nájezd neproměnil a po 2. sérii tak bylo vyrovnáno. Do třetí série šel do branky hradeckých zpět Šimeček, který tygřím skokem znemožnil zakončení Petráňovi a vše měl tak na svých bedrech Milan Koubek. Ten si s tíhou okamžiku poradil na jedničku a po krásném provedení nájezdu Hradci zařídil druhý bod.

Matěj Holaň, zdroj reportu: FbC Hradec Králové