Mountfield má první výhru. Energii vypnul Lalancette

19. září 2022

V Karlových Varech se hokejistům Hradce Králové daří a potvrdili to i v utkání 2. kola nového ročníku extraligy, v němž si připsali první vítězství. Mountfieldu, který na ledě západočeské Energie bodoval podeváte za sebou, zařídil výhru 3:2 dvěma góly a jednou asistencí kanadský útočník Christophe Lalancette.

Po slavnostním úvodu utkání, kdy dosavadní majitel karlovarského klubu Karel Holoubek předal symbolické vlastnické žezlo novému majoritnímu vlastníkovi Dušanu Šenkyplovi, začali zápas 2. kola extraligy aktivněji hokejisté Hradce Králové a novému majiteli moc důvodů k radosti nedali.

Už po třech minutách se puk po střele kapitána Smoleňáka odrazil od zadního mantinelu a připravený Christophe Lalancette bez problémů puk dorazil. Domácí mohli vzápětí srovnat, ale gólovou příležitost Černocha skvěle zneškodnil Jan Růžička.

Mountfield vzápětí nevyužil přesilovku pěti proti třem, ale vedení nezvýšil, naopak při střele Vondráčka hosty zachránila tyč.

Ve druhé třetině byla k vidění bitka mezi Koblasou a Filipem Pavlíkem, za kterou oba bojovníci obdrželi pětiminutový trest. A v polovině zápasu domácí udeřili, když Redlich dělovkou od mantinelu vyrovnal.

Hradecký tým ovšem to tak nenechal a o minutu později si vzal vedení zpět, kdy se při vyloučení Rachůnka v předbrankovém prostoru objevil Radek Smoleňák a nadvakrát protlačil puk za Lukešova záda.

Vzápětí chybu karlovarského celku využil Lalancette, ale do přestávky snížil prudkou střelou z kruhu Černoch.

V závěrečné část Mountfield jistým výkonem v defenzivě a nepříjemným napadáním na útočné modré čáře udržel domácí Energii daleko na dostřel branky, a to i v power play.

Hlasy trenérů:

David Bruk (Karlovy Vary): „Jsme samozřejmě zklamáni z výsledku, byl to domácí zápas, byla tady oslava, hodně lidí, chtěli jsme body. I po zápase v Brně, kde jsme dostali šest branek, jsme měli ambice body získat. V první třetině jsme byli trošku nervózní. Hradec má velmi silný a zkušený tým, takže jsme měli trošičku respekt. Zápas jsme nakonec odehráli velice dobře, klíčem byly přesilovky, které se nám vůbec nedařily. Nedokázali jsme dát branku a soupeř ano. V momentě, kdy to bylo o branku, tak ve třetí třetině měl soupeř hru před sebou, výborně bránil, vyhazoval nám puky na zakázané uvolnění a nepouštěl nás do vyložených šancí. Hodně jsme tlačili, ale bez nějaké velké šance."

Petr Svoboda (Hradec Králové): „Myslím, že jsme měli pomalejší začátek, který byl možná ovlivněný i ceremoniálem před zápasem, kdy kluci vychladli. Z naší strany byla poměrně slušná první třetina. Ve druhé, kdy se nám podařilo vést o dvě branky, tak jsme hráli zbytečně riskantní hokej a hlavně gól před koncem druhé třetiny nás mrzí, tam jsme zbytečně propadli. Začali jsme hrát hokej nahoru dolů. Musím ale kluky pochválit za třetí třetinu, kterou odmakali. Jsme rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce."

Hokejová extraliga – 2. kolo:

Karlovy Vary – Hradec Králové 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Redlich (Jiskra), 38. Černoch (Kohout, Koblasa) - 3. Lalancette (Smoleňák, Ščerbak), 33. Smoleňák (Lev, Lalancette), 36. Lalancettem (Ščerbak, McCormack).
Rozhodčí: M. Sýkora, Micka - Gerát, Hynek.
Vyloučení: 4:5, navíc Koblasa - F. Pavlík oba 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 3582.
HC Energie Karlovy Vary: Lukeš - Plutnar, Bartejs, Dlapa, Bernad, Pulpán, Havlín, Rohan - Hladonik, Gríger, Rachůnek - Kohout, Černoch, Koblasa - Kofroň, Baláž, O. Beránek - Vondráček, Jiskra, Redlich. Trenér: Bruk.
Mountfield HK: J. Růžička - Blain, Kalina, F. Pavlík, Pilař, McCormack, Nedomlel, Jank - Jergl, Kevin Klima, Okuliar - Lev, Cingel, Štohanzl - Ščerbak, Lalancette, Smoleňák - Kelly Klima, Zachar, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

Další výsledky:

Liberec - Kladno 4:3 po sam. náj., Sparta Praha - Litvínov 3:0, Vítkovice - Plzeň 4:2, Pardubice - Třinec 4:3 v prodl., Č. Budějovice - Brno 6:2, Olomouc - Mladá Boleslav 6:2.

1. Č. Budějovice 2 2 0 0 0 8:2 6
2. Vítkovice 2 2 0 0 0 7:4 6
3. Olomouc 2 2 0 0 0 4:2 6
4. Pardubice 2 0 2 0 0 9:7 4
5. Liberec 2 0 2 0 0 6:4 4
6. Hradec Králové 2 1 0 1 0 4:4 4
7. Brno 2 1 0 0 1 8:7 3
8. Mladá Boleslav 2 1 0 0 1 5:4 3