Pondělí

30. ledna 2023

Nyní

-4°

Zítra

Svátek má

Mezi Kinclem a Vémolou to vře. Dojde na odvetu? Jak to vidí Dvořák a spol.

14. 11. 2021

page.Name
V Oktagonu, největší česko-slovenské organizaci smíšených bojových umění MMA, se rozjela slovní válka. V ústřední roli je Patrik Kincl. Zápasník z Hradce Králové má 30. prosince v O2 areně nastoupit k utkání o titul proti Slovákovi Samuelu Krištofičovi, s nímž se měl původně o pás šampiona porvat Karlos Vémola. A českému Terminátorovi se to nelíbí. Hned na Kinclovu adresu vypustil pár ostrých slov.

Spory a slovní útoky mezi Patrikem Kinclem a Karlosem Vémolou začaly už v minulosti, konkrétně v červnu 2018. Tehdy došlo na jejich vzájemný souboj v kleci. Duel v organizaci XFN ve střední váze nakonec po verdiktu rozhodčích vyhrál Vémola. Padlo pár ostrých výroků a od té doby se oba zápasníci smíšených bojových umění MMA nemusí.  

„Nenávidí se jako psi,“ potvrdil pro pořad Oktagon Live Artur Gwóźdź, Kinclův manažer z polské organizace KSW, kde český zápasník naposledy působil. „Mezi nimi je opravdová nenávist. Pro Patrika je odveta prioritou. A všichni fanoušci v České republice chtějí tento zápas vidět,“ dodal Gwóźdź

Proto také Patrik Kincl opustil KSW, v níž byl od roku 2019, a přijal nabídku Oktagonu, pro změnu česko-slovenské organizace, tam už nějaký pátek působí i Vémola. Vidina možné odvety však přišla nečekaně rychle.

Šance na titul i odvetu

Ve střední váze měl Karlos Vémola obhajovat titul v Oktagonu se Samuelem Křištofičem, slovenským bijcem s přezdívkou Pirát, jenže Terminátor se zranil a hledala se náhrada. Volba padla na Patrika Kincla.

„Nabídku jsem dostal ve čtvrtek večer, na mé účasti ve finále jsme se domluvili během čtyřiadvaceti hodin a hned v sobotu se vše zveřejnilo,“ popsal události hradecký zápasník. Finále střední váhy Kincl vs. Krištofič, které se uskuteční 30. prosince v pražské O2 areně, bylo vyhlášené v sobotu 6. listopadu na galavečeru Oktagon Prime 4 v Pardubicích.

 

Situace se má nyní tak, že Kincl v případě vítězství na Krištofičem získá titul, o který přijde Vémola. A pokud ho autor výroku "Lvi žerou první" bude chtít zpátky, musí hradeckého fightera vyzvat na souboj a porazit ho. Došlo by tak mezi nimi na odvetu.

Vémola pálil tvrdými slovy

Když Karlos Vémola uslyšel, že ho v titulovém zápase nahradí právě Patrik Kincl, okamžitě reagoval. „Když je cesta k titulu jednodušší, tak vylezl. Prostě vždy jako hyena čeká a urve, co na něj zbude,“ vypálil tvrdá slova Vémola.

Kincl kontroval: „Každým podobným prohlášením svůj sportovní odkaz zakopává hloub a hloub,“ řekl hradecký zápasník pro web isportblesk.cz. A slovní válka se rozjela znovu.

Vémolovi vadí, že Kincl nastoupí při svém prvním zápase v Oktagonu hned do bitvy o titul. „Cítím v tom závist a zahořklost,“ reagoval Patrik Kincl na Terminátorova slova. „Když se v Oktagonu ustupuje jemu, tak je to v pohodě, ale když je to někdo jiný, tak začne prskat,“ dodal.

Nejdřív ale Patrik Kincl musí porazit Krištofiče, o němž se někdy říká, že je kontroverzním bojovníkem. „Asi bude kontroverzní. Psalo mi hodně Slováků, že mně fandí,“ usmívá se Kincl. „Ale jako sportovce ho respektuju, výsledky má dobré. Navíc jsem rád, že se zase ukážu českým divákům,“ doplnil.

Pokorný: Nikdo už je nedá dohromady

A jak vyhrocenou situaci mezi Patrikem Kinclem a Karlosem Vémolou vnímají další hradečtí zápasníci MMA, kteří jsou součástí Kinclova týmu All Sports Academy?

 „Je asi už nikdo nedá dohromady. Kamarádím se s oběma. S Karlosem se známe už z dob, kdy zápasy MMA ještě nebyly tak populární. Byl jsem i u něj v Anglii. Jsme kamarádi, i když se moc nemá rád s mým stájovým kolegou Patrikem Kinclem,“ řekl Jaroslav Pokorný, který se 6. listopadu právě při Oktagonu v pardubické Enteria areně vrátil do klece po těžkém zranění kolena.

„Myslím si, že Karlos by se měl soustředit, i když ho mám rád, na své problémy a nějaké věci nechat plynout dál. Myslím to, co se mezi nimi událo. Patrik nyní vstoupil do jiné organizace a tomu zase přeju, ať tam udělá co nejlepší výsledek a získá ty dva tituly, na které on má,“ přidal svůj pohled Jaroslav Pokorný.

čtěte také: Pokorný o návratu do MMA: Lovil s dcerkou rybičky, výkon hodnotil kladně


Dvořák: Mezi nimi už je to osobní

Mezi oba rozkmotřené kohouty se moc nechce míchat David Dvořák, zápasící v elitní světové organizaci UFC. „Snažím se zůstat neutrální. Nechci se plést do téhle politiky. Nepřátelství mezi nimi je opravdové, některé záležitosti už jsou osobního rázu. Moc se do toho nemíchám. Na druhou stranu lidi kolem MMA tohle baví, je to takový ten TrashTalk okolo zápasů, byť tenhle je asi reálný. K našemu sportu už tohle patří,“ řekl Dvořák, který Kincla v souboji s Krištofičem považuje za favorita.

„Patrik naskakuje do zápasu za zraněného Vémolu a je to pro něho skvělá šance získat titul hned na první dobrou. Patrik je velký favorit a má všechny předpoklady k tomu, aby Piráta porazil, protože slovenský zápasník není lepší než on,“ uvedl David Dvořák.  

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Patrika Kincla