Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Hráčská výměna: Z Teplic přichází Petr Kodeš, odchází Robert Jukl

6. 10. 2020

page.Name
FC Hradec Králové se dohodl na hráčské výměně. V poslední den přestupového období posílí kádr Votroků čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník Petr Kodeš, který přichází na hostování s opcí do konce sezony z FK Teplice, týmu Fortuna: Ligy. Opačným směrem míří rovněž na hostování s opcí Robert Jukl.

Důrazný hráč Kodeš má na svém kontě pětapadesát startů v nejvyšší soutěži, v níž debutoval už v devatenácti letech v sezoně 2015/2016. V minulém ročníku naskočil do devatenácti zápasů, v tom současném stihl ve žlutomodrém odehrát dva. Nastupoval za mládežnické reprezentace, v kategorii U18 odehrál osm zápasů, v kategorii U20 zasáhl do pěti utkání.

„O Petra jsme měli zájem už před rokem. Má zkušenosti z nejvyšší soutěže, věřím, že nám může pomoci. Je to typologicky podobný hráč jako Rob,“ říká sportovní manažer Votroků Jiří Sabou. Jako protihodnota za Kodeše odchází do Teplic na hostování s opcí jedenadvacetiletý odchovanec Votroků Robert Jukl, který dosud za Hradec odehrál 54 zápasů ve druhé nejvyšší soutěži.

„Zájem ze strany Teplic jsme registrovali už v létě. Rob udělal velký progres, má charakter, a byť byl pro tým v tuto chvíli důležitým článkem, hostování jsme mu umožnili. Je to opět skvělá vizitka našeho klubu, že klub z první ligy má zájem o našeho hráče, a pro Roberta je to samozřejmě další posun ve fotbalové kariéře. Zvlášť on si to určitě zaslouží,“ komentuje záložníkův odchod Sabou.

(hyš-tz-mp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FC Hradec Králové