Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Hradecké Votroky posílí černohorský obránce nebo záložník Miloš Vučić

4. 2. 2021

page.Name
První opravdu novou tvář zimního přestupního období hlásí fotbaloví Votroci z Hradce Králové. Na zkoušce v klubu uspěl pětadvacetiletý pravý obránce nebo záložník Miloš Vučić, který bude na jaře oblékat hradecký dres. O příchodu druhého testovaného hráče, Seuna Egbewoleho z Nigérie, klub jedná.

Vučić na týdenní zkoušce sportovní vedení Votroků zaujal a bude na jaře patřit do kádru pro Fortuna: Národní ligu. „Hledali jsme posilu na pravou stranu, mimo jiné i kvůli tomu, že Honza Mejdr je v rekonvalescenci. Miloš je od léta volný hráč, protože se nedohodl na smlouvě v Budućnosti, na doporučení agenta k nám přišel na testy,“ popisuje příchod pětadvacetiletého Černohorce sportovní ředitel Jiří Sabou.

Klub podle něj vyhodnotil, že mu může pomoci, tak s ním podepsal smlouvu na půl roku s opcí. „Miloš pět měsíců nehrál mistrovské utkání, trénoval sám, takže musí dohnat kondiční deficit. Má za sebou ale přes sto ligových startů v Černé Hoře, zahrál si předkola Evropské ligy a Ligy mistrů, takže má zkušenosti. Může nám pomoci,“ charakterizuje novou tvář na pravou stranu trenér Zdenko Frťala.

A jak tuto transakci vnímá fotbalista Vučić? „Hradec se mi líbí, působí na mě, že celý tým i klub táhnou za jeden provaz. Tak soudržný kolektiv jsem ještě nezažil. Prioritou pro mě je hrát co nejlíp, a hlavně postoupit do první ligy. To cítím i ze všech v klubu,“ uvedla posila. S A týmem stále trénuje i devatenáctiletý Nigérijec Seun Egbewole, který sportovní vedení rovněž zaujal a na jeho příchodu se pracuje.

„Seun je dlouhodobě sledovaný hráč z akademie v Lagosu. Dostal se k nám přes belgickou agenturu, v jejímž vedení pracuje někdejší sportovní ředitel Anderlechtu,“ přibližuje okolnosti Sabou. Klub bere v úvahu, že je poprvé mimo Nigérii, poprvé v životě letěl, poprvé viděl sníh. „I tak v něm vidíme potenciál a rádi bychom ho získali – stejně jako Miloš by přišel zdarma. Momentálně řešíme povolení z nigerijské strany,“ dodal sportovní ředitel.

(hyš-mp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FC Hradec Králové