Středa

8. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradecké Votroky posílí černohorský obránce nebo záložník Miloš Vučić

4. 2. 2021

page.Name
První opravdu novou tvář zimního přestupního období hlásí fotbaloví Votroci z Hradce Králové. Na zkoušce v klubu uspěl pětadvacetiletý pravý obránce nebo záložník Miloš Vučić, který bude na jaře oblékat hradecký dres. O příchodu druhého testovaného hráče, Seuna Egbewoleho z Nigérie, klub jedná.

Vučić na týdenní zkoušce sportovní vedení Votroků zaujal a bude na jaře patřit do kádru pro Fortuna: Národní ligu. „Hledali jsme posilu na pravou stranu, mimo jiné i kvůli tomu, že Honza Mejdr je v rekonvalescenci. Miloš je od léta volný hráč, protože se nedohodl na smlouvě v Budućnosti, na doporučení agenta k nám přišel na testy,“ popisuje příchod pětadvacetiletého Černohorce sportovní ředitel Jiří Sabou.

Klub podle něj vyhodnotil, že mu může pomoci, tak s ním podepsal smlouvu na půl roku s opcí. „Miloš pět měsíců nehrál mistrovské utkání, trénoval sám, takže musí dohnat kondiční deficit. Má za sebou ale přes sto ligových startů v Černé Hoře, zahrál si předkola Evropské ligy a Ligy mistrů, takže má zkušenosti. Může nám pomoci,“ charakterizuje novou tvář na pravou stranu trenér Zdenko Frťala.

A jak tuto transakci vnímá fotbalista Vučić? „Hradec se mi líbí, působí na mě, že celý tým i klub táhnou za jeden provaz. Tak soudržný kolektiv jsem ještě nezažil. Prioritou pro mě je hrát co nejlíp, a hlavně postoupit do první ligy. To cítím i ze všech v klubu,“ uvedla posila. S A týmem stále trénuje i devatenáctiletý Nigérijec Seun Egbewole, který sportovní vedení rovněž zaujal a na jeho příchodu se pracuje.

„Seun je dlouhodobě sledovaný hráč z akademie v Lagosu. Dostal se k nám přes belgickou agenturu, v jejímž vedení pracuje někdejší sportovní ředitel Anderlechtu,“ přibližuje okolnosti Sabou. Klub bere v úvahu, že je poprvé mimo Nigérii, poprvé v životě letěl, poprvé viděl sníh. „I tak v něm vidíme potenciál a rádi bychom ho získali – stejně jako Miloš by přišel zdarma. Momentálně řešíme povolení z nigerijské strany,“ dodal sportovní ředitel.

(hyš-mp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FC Hradec Králové