Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradečtí fotbalisté už znají plán letní přípravy. Utkají se s druholigisty

6. 6. 2022

page.Name
Fotbalisté Hradce Králové už znají zápasový program letní přípravy na novou sezonu. Votroci, kteří v loňském ročníku nejvyšší soutěže obsadili coby nováček senzační šesté místo, se poprvé sejdou ve středu 15. června. V plánu mají turnaj v Benátkách nad Jizerou i tradiční soustředění v Písku. V utkáních se střetnou převážně s druholigovými týmy.

Fotbalisté FC Hradec Králové se pod vedením trenéra Miroslava Koubka, který na východě Čech prodloužil o rok smlouvu, sejdou poprvé ve středu 15. června. Přípravu zahájí kondičními testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze.

Šestý celek minulého ročníku FORTUNA:LIGY sehraje první utkání v sobotu 25. června, kdy se zúčastní turnaje v Benátkách nad Jizerou. Votroci se na úvod střetnou s druholigovou Příbramí, druhý soupeř pak vzejde podle výsledku z dvojice Liberec nebo Mladá Boleslav, což zároveň bude jediné utkání Východočechů s prvoligovým týmem v přípravě.

Zkraje července Votroci absolvují tradiční soustředění v Písku. Jinak budou mít fanoušci možnost vidět své hráče na vlastní oči. Hradečtí k zápasům nastoupí na okolních hřištích. Dvě utkání sehrají v Opatovicích nad Labem, jedno v Hořicích a nejdál to příznivci budou mít do Vysokého Mýta.

Generálku na novou sezonu by Votroci měli sehrát 23. července na hřišti druholigové Chrudimi, což pro fanoušky také není daleko, ale termín posledního utkání ještě není potvrzený a může se změnit. 

Čtěte také: Potvrzeno. Mejdr odchází do Sparty. Votroky posílí Gabriel

 

Soutěžní premiéru by si hradecký tým, který domácí ligové zápasy opět odehraje v azylu v Mladé Boleslavi, měl odbýt poslední červencový víkend, kdy je naplánován začátek letošního prvoligového ročníku. Kdo bude prvním soupeřem Votroků, o tom se rozhodne při losování ligové sezony v úterý 21. června.

Kádr hradeckých fotbalistů zatím doznal jediné oficiálně potvrzené změny. Obránce Jan Mejdr přestoupil do pražské Sparty, odkud přišel rovněž krajní bek Adam Gabriel, jenž na východě Čech podepsal tříletou smlouvu.

Kapitán týmu Adam Vlkanova, o něhož mají zájem movitější kluby, je v současnosti ve výběru české reprezentace, která absolvuje zápasy v Lize národů. Do úvodních dvou střetnutí se Švýcarskem (2:1) a Španělskem (2:2) nejproduktivnější hráč Votroků minulé sezony nezasáhl. Národní tým ještě čekají dva zápasy - ve čtvrtek 9. června v Portugalsku a v neděli 12. června odveta ve Španělsku.

Program letní přípravy fotbalistů FC Hradec Králové:

  • středa 15. června: začátek přípravy (od 13.00 testy na FTVS v Praze)
  • sobota 25. června: Turnaj v Benátkách nad Jizerou, první zápas od 12.00 s Příbramí (II. liga), soupeř pro druhé utkání vzejde podle výsledku (14.30, Liberec/Mladá Boleslav)
  • sobota 2. července, 11.00, Hořice: Hradec Králové – Varnsdorf (II. liga)
  • pondělí 4. července až sobota 9. července: soustředění v Písku
  • sobota 9. července, 10.30, Písek: Hradec Králové – Sparta Praha B (II. liga)
  • středa 13. července, 17.00, Opatovice n. L.: Hradec Králové – Dukla Praha (II. liga)
  • sobota 16. července, 11.00, Opatovice n. L.: Hradec Králové – Jihlava (II. liga)
  • středa 20. července, 17.00: Vysoké Mýto (divize) – Hradec Králové
  • sobota 23. července: Chrudim (II. liga) – Hradec Králové (termín se může ještě změnit, čas bude upřesněn)

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz